خانه / سیستم سرمایشی / چرا کولر گازی باد گرم می زند

چرا کولر گازی باد گرم می زند

به دنبال تعمیرکار کولر در منزل هستم

 

ارائه بهترین خدمات سرمایش در تهران ، شیراز ، کرج ، مشهد ، اصفهان ، اهواز ،بوشهر و بندرعباس

تعمیر کولر گازی سعادت آباد

 

چرا کولر گازی باد گرم می زند  ؟  چرا کولر گازی خنک نمی کند ؟ و هر عامل را به گرم وزیدن کولر منجر میشود.در این مقاله میخواهیم به این سوالات رسیدگی کنیم تا با آنها آشنایی پیدا کنید و  از این خرابی ها جلوگیری کنید  . ولی اگر دچار مشکلات زیادی در کولر گازی اسپیلت خود شدید سریعا با ما  تماس بگیرید . سرویس کاران ما در ین زمینه بسیار خبره هستند .در ادامه مقاله به عوامل گرم شدن باد اسپیلت پرداخته شده است  .

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند در فضای وب خوانده می شود بیشتر درباره موارد زیر است:

 • گرم شدن باد کولر گازی پنجره ای
 • چرا باد کولر گرم است
 • علت گرم نکردن کولر گازی
 • چرا کولر گازی خنک نمی کند
 • گرمایش کولر گازی
 • علت گرم نکردن اسپیلت
 • چرا کولر گازی باد سرد میزند
 • کولر ماشین باد گرم میزند

 

چرا کولر باد گرم میزند

 

چرا کولر گازی باد گرم می زند  ؟

 

 • نداشتن برنامه برای سرویس و تنظیم کولر گازی
 • گرفتگی فیلتر هوا یکی از دلایل باد گرم کولر گازی
 • فن یا موتور فن سوخته است
 • کولر گاز ندارد دلیل باد گرم کولر گازی
 • خرابی در کمپرسور و شارژ کولر گازی
 • ولوم ترموستات ایراد دارد
 • اوپراتور برفک زده
 • ورودی هوای کولر گرفته
 • اورلود خراب است و خرابی استارت
 • نصب نامناسب کولر گازی ، قرار دادن پنل خارجی کولر گازی در مکان نا مناسب


 

نداشتن برنامه برای سرویس و تنظیم کولر گازی

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث می شود که سوال پیش آید که چرا کولر گازی باد گرم میزند و در کل کولر گازی اسپیلت دچار خرابی شود نداشتن برنامه بازدید دوره ای از کولر گازی است. برخی از افراد همین که کولر گازی را نصب میکنند آن را به امان خدا می سپارند و فکر می کنند همین نصب اولیه  کفایت می کند و دیگر هیچ سرویس کاری برای کولر گازی اسپیلت انجام نمیدهند در صورتیکه  نیاز است که علاوه بر نصب اولیه به طور کامل و صحت از کارکرد مناسب ، کولر گازی دارای یک برنامه سرویس و نگهداری سالیانه باشد و هر سال از همه نظر چک و بررسی شود  .

  

نکته: وقتی به موقع کار بازدید ، بررسی و  سرویس دوره ای کولر گازی انجام نشود  ان وقت است که گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر می نشیند و باعث می شود دقت عملکرد آنها پایین بیاید.

 چرا کولر باد گرم می زند

گرفتگی فیلتر هوا یکی از دلایل باد گرم کولر گازی

همانطور که گفته شد دلیل اینکه چرا کولر گازی باد گرم منتقل میکند ، کثیف شدن کولر گازی و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با انواع گرد و غبار  می باشد . در واقع  اگر فیلتر های کولر گازی کثیف شده باشند و گرد و غبار در فیلتر بوجود آمده باشد  جریان هوا کند و کم می شود ،این گرفتگی باعث خواهد شد تا کویل های خنک کننده جریان هوا برفک بزنند  و این برفک ها باعث مسدود شدن   مسیر جریان هوا می شود  . وقتی جریان باد به راحتی در مسیر کویل های خنک کننده حرکت نکند باد خروجی دستگاه کم و گرم می باشد. در این مواقع برای تعمیر کولر گازی باید اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی و یا شستشوی ان با برس و کمی سرکه و آب و یا محلول مایع شستشو بکنید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند

فن یا موتور فن سوخته است

وقتی کولر گازی باد گرم میزند ممکن است مشکل از موتور آن باشد . در وقاع  فن یا موتور فن سوخته اصلی ترین  عامل  اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند است درواقع در این حالت اگر فن کار نکند اصلا بادی در کار نیست که بخواهد به درستی عمل کند یکی از دلایل کار نکردن فن هم  وقطعیدر  سیم است .  با بررسی کارشناس تعمیر کولر گازی اسپیلت  اگر عیب از فن بود در صورتیکه مشکل برقی باشد بر طرف می شود  و در غیر اینصورت باید فن و تعویض شود.

 

کولر کازی اسپیلت  گاز ندارد

همانطور که می دانید ، معمولا پس از مدتی کار کردن  اسیپلت ، کمپرسور کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد. اگر به شارژ کردن کولر گازی پرداخته نشود آن وقت  است که خنک کنندگی دستگاه کم می شود زیرا کولر های گازی با استفاده از این گاز خنک می شوند.

  

نکته اول  :  البته قابل ذکر است که  همیشه دلیل خالی شدن گاز کارکرد طولانی مدت کولر گازی اسپیلت نیست، گاهی مسیر گاز دچار نشتی شده که باید به دقت بررسی و نشتی در ابتدا تعمیر شود  و سپس اقدام به شارژ گار کولر بشود.

نکته دوم: برای شارژ کولر گازی حتما از گاز مناسب و توسط کارشناسان مطمئن و با تجربه این کار را انجام دهید.

  

خرابی در کمپرسور کولر گازی

کمپرسور به دلایلی زیادی  می تواند دچار مشکل  شود و این مشکلات و خرابی ها  انواع مختلفی دارد:

 •  پیچ پروانه خنک کننده هرز شده باشد
 •  رله خراب شده باشد
 •  جریان برقی که دریافت می کند کم باشد

 و …

ولی باید گفت این  خرابی ها  در گرم شدن باد کولر خود تاثیر دارد  .در واقع از آنجایی که تعمیر کمپرسور کولر گازی عموما امکان کمی دارد اگر عیب از خود کمپرسور بود باید تعویض شود و هزینه زیادی دارد بنابراین توصیه می شود این کار را کارشناسان انجام دهند تا حتی المقدور بتوانید آن را تعمیر کنید.

 

ولوم ترموستات ایراد دارد

همانطور که گفته شد خرابی در ولوم ترنوستات از عوامل گرم شدن باد کولر گازی است . گاهی میزان درجه دمایی که به ترموستات داده می شود  مناسب نیست. در این حالت ولوم خراب است و دمایی را که تنظیم می شود در واقع دمای مورد نظر کولر و خنکای مورد نظر نیست زیرا ولوم اشتباه می کند . این مشکل دو جنبه دارد . یا خود ولوم خراب است و یا ترموستات ایراد دارد که مشکل احتمالا از سیم های رابط ترموستات باشد.

 

نکته مهم در مورد تعمیر ترموستات

نکته مهم در مورد تعمیر ترموستات

کارشناس عیب یابی و تعمیر کولر گازی اسپیلت  باید قبل از مراجعه به کمپرسور ترموستات و اتصالات و سیم های آن را  به طور کامل ، چک و بررسی کند تا در صورت خرابی ولوم و یا ترموستات ان را تعمیر و یا تعویض کند.درصورت نیاز میتوانید روی سرویس کاران ما حساب باز کنید  .

 

اوپراتور برفک زده

جوابی دیگر به این سوال که چرا کولر گازی باد گرم میزند این است که ، اپراتور برفک زده و معیوب است  .که علت های این خرابی شامل موارد زیر است:

 • خرابی کلید چند حالته
 • خراب بودن فن
 •   هرز شدن پروانه اواپراتور
 •  پاره شدن تسمه پروانه
 • بسته بودن ورودی هوا

روند بررسی این خرابی ها اینگونه است که ابتدا باید کلید چند حالته تست شود اگر کلید چند حالته سالم بود باید فن بررسی شود . خراب بودن پروانه اواپراتور یک نشانه کلیدی دیگر هم دارد. اگر باد خروجی کولر گرم بود و  صدای کولر هم زیاد شده باشد نشان از خرابی پروانه دارد . خرابی و پاره شدن تسمه هم تنها در مدل هایی اتفاق می افتد که دارای تسمه باشند و اغلب قدیمی تر هستند.

 

ورودی هوای کولر گرفته است 

یکی از دلایلی که ورودی هوای کولر گازی اسپیلت گرفته می شود ، تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات ساختمان است  که معمولا ضربه و یا فشاری باعث له شدن لوله مسی تامین هوا می شود. این له شدگی گاهی هم با سوراخ شدن و یا شکستن لوله همراه است. . وقتی لوله ها سوراخ شوند و یا بشکنند ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود می کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث می شود باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

اورلود خراب است

خرابی در اورلود هم میتواند جوابی در سوال اینکه چرا کولر گازی باد گرم می وزد باشد .تعمیر اورلود کاری تخصصی است و باید تعمیر اولود کولر گازی را حتما به متخصص بسپارید.  زیرا باید پوسته کمپرسور پاره شود و اورلود خارج شود و تعمیر شود.

 

 

اگر شما هم با این سوال مواجه هستید که چرا کولر گازی خنک نمی کند ،برای رفع خرابی با ما | تماس بگیرید

سرویس کاران مجرب ما آماده خدمت رسانی هستند 

شرکت خدماتی کاردون

چرا کولر گازی باد گرم می زند
چرا کولر گازی باد گرم می زند
5 امتیاز از 8 رای

همچنین ببینید

سرویس کولر گازی ال جی در شرق تهران

ارائه تمامی خدمات نصب ، تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی در تهران ، …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما