ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

خانه / سیستم گرمایشی / عیب یابی موتورخانه

عیب یابی موتورخانه

ثبت رایگان سفارش

 

از جمله خدمات تضمین شده کاردون ، تعمیر و عیب یابی موتورخانه است ، تعمیرکار برای عیب یابی موتورخانه و سرویس موتورخانه شوفاژ ، خدماتی از جمله ، هواگیری موتورخانه شوفاژ ، تعمیر مشعل موتورخانه ، تنظیم درجه حرارت موتورخانه و ….را در با کیفیت ترین و کمترین زمان ممکن انجام میدهد  . دقت کنید که تنظیم سیستم مورتورخانه شوفاژ کار هر تعمیرکاری نیست ، در انتخاب تعمیرکار موتورخانه ، نهایت دقت را خرج دهید  . برای تعمیر و عیب یابی موتورخانه شوفاژ  روی کاردون حساب کنید  .

 

 

عیب یابی موتورخانه را به دست تعمیرکار بسپارید .

برای عیب یابی موتورخانه لازم است که اطلاعات و دانش گسترده ای  درباره موتورخانه تأسیسات و مشعل موتورخانه و کلا سیستم موتورخانه شوفاژ  داشته باشید. بامطالعه این مقاله با اجزای موتورخانه ساختمان و سیستم موتورخانه شوفاژ  و انواع  تعمیر و مشکلات و عیب یابی موتورخانه آشنا می شوید  و پس از مشخص کردن مشکل و در صورت نیاز به تنظیم موتورخانه شوفاژ  ، خودتان مشعل موتورخانه را تنظیم کنید که ما توصیه میکنیم برای این کار با یک تعمیرکار هماهنگ کنید  .    در صورت نیاز به تعمیر موتورخانه ، می‌توانیددرخواست خود را در کاردون ثبت نمایید.

عیب یابی موتورخانه

انواع خدمات برای عیب یابی موتورخانه شوفاژ : 

عیب یابی موتورخانه با استفاده از نقشه موتورخانه شوفاژ

حتماً در ابتدا برای عیب یابی موتورخانه نقشه موتورخانه شوفاژ را بررسی کنید تا با اجزای مختلف آن آشنا بشوید و بتوانید سریع‌تر مشکل موتورخانه ساختمان را پیدا کنید. در صورت نداشتن نقشه موتورخانه شوفاژ و یا نداشتن اطلاعات کافی درباره موتورخانه تأسیسات کار را به کاردون بسپارید و با یک تعمیر کار پکیج مجرب برای دریافت راهنمایی درخواست خود را در کاردون ثبت نمایید. چون در صورت نداشتن اطلاعات کافی درباره موتورخانه ساختمان و مشعل موتورخانه ممکن است باعث ایجاد خسارت ناخواسته به موتورخانه تأسیسات شوید.

 

 

بررسی سیستم موتورخانه شوفاژ برای عیب یابی موتورخانه

با آگاهی از نوع سیستم موتورخانه شوفاژ بهتر می‌توانید عیب یابی موتورخانه را انجام دهید. چون هر نوع سیستم موتورخانه شوفاژ اجزای متفاوتی دارد که با شناخت این اجزا، عیب یابی موتورخانه را سریع‌تر می‌توانیم انجام دهیم. دو نوع متداول سیستم موتورخانه شوفاژ ازلحاظ سوخت مصرفی؛ مشعل گازی و گازوئیلی است که در مورد هرکدام فرایند عیب یابی موتورخانه متفاوت هست.

عیب یابی موتورخانه

اهمیت تنظیم موتورخانه شوفاژ در عیب یابی موتورخانه

حتماً قبل از شروع فرایند عیب یابی موتورخانه از تنظیم بودن موتورخانه شوفاژ به‌خصوص مشعل موتورخانه اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات ممکن است مشکل از مشعل موتورخانه و یا تنظیم نبودن موتورخانه شوفاژ باشد که با تنظیم موتورخانه شوفاژ مشکل برطرف شود. مطالعه دقیق نقشه موتورخانه شوفاژ می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 

عیب یابی موتورخانه با هواگیری موتورخانه شوفاژ

وجود هوا در لوله‌های موتورخانه ساختمان باعث می‌شود آب گرم به‌طور کامل در لوله‌ها و رادیاتورها به گردش درنیاید. اگر در فرایند عیب یابی موتورخانه متوجه وجود هوا در لوله‌ها شدید، حتماً بعد از بررسی نقشه موتورخانه شوفاژ و چک کردن سیستم موتورخانه شوفاژ با توجه به دفترچه راهنمای موتورخانه ساختمان یا باراهنمایی یک تعمیرکار موتورخانه  و با رعایت نکات ایمنی لازم اقدام به هواگیری موتورخانه شوفاژ کنید. معمولاً گرم بودن قسمت پایین رادیاتور ولوله‌ها و خنک بودن قسمت بالای آن‌ها و اینکه سیستم موتورخانه ساختمان به‌درستی کار می‌کند ولی شوفاژها گرم نمی‌شوند، نشانه وجود هوا در موتورخانه ساختمان است. معمولاً برای هواگیری موتورخانه شوفاژ از شیرهای مخصوص تعبیه‌شده برای هواگیری در موتورخانه تأسیسات و در داخل خانه از دریچه روی رادیاتور با رعایت نکات ایمنی استفاده نمایید.

عیب یابی موتورخانه

تنظیم درجه حرارت موتورخانه مؤثر در عیب یابی موتورخانه

گاهی اوقات ممکن است به دلیل عدم تنظیم درجه حرارت موتورخانه (مخصوصاً بالا بودن درجه حرارت مشعل موتورخانه) مشکلات دیگری برای موتورخانه تأسیسات پیش بیاید. با تنظیم درجه حرارت موتورخانه علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی از به وجود آمدن مشکلات احتمالی هم جلوگیری کنید تا متحمل هزینه‌های دستمزد عیب یابی موتورخانه توسط تعمیرکار شوفاژ و همچنین تعمیر موتورخانه نشوید. جهت تنظیم درجه حرارت موتورخانه حتماً طبق توصیه سازنده موتورخانه عمل کنید و موتورخانه ساختمان را در درجه حرارت مناسب تنظیم کنید؛ زیرا هم در میزان مصرف انرژی و هم در عملکرد بهینه آن تأثیر زیادی دارد.

 

علت سرد شدن آب گرم مصرفی

در صورت سرد شدن آب گرم مصرفی ابتدا مشعل موتورخانه را چک کنید و در صورت خاموش بودن، علت خاموش شدن مشعل را جستجو کنید. در فصل سرما حتماً برای عیب یابی موتورخانه به خاطر این مشکل با تعمیر کار موتورخانه تأسیسات درخواست خود را در کاردون ثبت نمایید تا مشکل سریع‌تر حل شود و آسایش ساکنان ساختمان مختل نشود و مشکلاتی مانند سرماخوردگی برای ساکنین ساختمان پیش نیاید.

 

علت ریست شدن مشعل شوفاژ

قبل از بررسی علت ریست شدن مشعل شوفاژ حتماً نقشه موتورخانه شوفاژ را مطالعه کنید تا حداقل آشنایی با اجزاء مختلف مشعل موتورخانه داشته باشید. معمولاً علت ریست شدن مشعل شوفاژ ممکن است به خاطر دلایل مختلفی باشد، اما ابتدا برق و سیم‌کشی برق مشعل، مسیر سوخت، لوله‌ها، شیرها، شلنگ‌ها و رگلاتورهای مشعل و وضعیت کلیدهای پنل کنترل را بررسی کنید.

علت ریست شدن مشعل شوفاژ می‌تواند یکی از عوامل زیر باشد که حتماً باید در فرایند عیب یابی موتورخانه به آن‌ها توجه کنید:

 • کاهش فشار گاز در فصل سرما (افت فشار گاز در شبکه به خاطر مصرف زیاد)

 • خرابی کلید فشار گاز (لازم است کلید خراب تعمیر یا تعویض شود)

 • کثیف شدن فیلتر مشعل (فیلتر را تمیز یا تعویض کنید)
 • برعکس بودن نازل

 • عدم اتصال سیم ارت

 • اشکال در سیستم جرقه‌زنی (اتصال الکترود به بدنه و غیره)

 • خرابی رله

 • مشکل در سیستم هوا رسانی و اشکال در کار تنظیم‌کننده‌های فشار هوا و سوخت (در بلندمدت ممکن است دریچه تنظیم هوای ورودی براثر لرزش‌های مشعل تغییر کند و با ورود میزان هوای کمتر یا بیشتر از موردنیاز مشعل ریست شود)

 • مشکل در سیستم سوخت‌رسانی (باید در مشعل گازی علمک، شیرهای گاز، فیلتر، شلنگ گاز بررسی شود و اگر مشعل گازوئیلی هست، مسیر انتقال گازوئیل از ورودی پمپ، فیلتر و خود پمپ گازوئیل بررسی کنید)

 • اشکال در نوع سوختن شعله در مشعل (خام سوختن و غیره)

 • اشکال در کنترل‌کننده‌های شعله

 • اشکال در عملکرد دودکش دیگ


عیب یابی مشعل گازوئیلی

در عیب یابی مشعل گازوئیلی تقریباً فرایند مشابهی در عیب یابی موتورخانه گازی عمل می‌کنیم؛ اما در اینجا ابتدا مخزن را چک می‌کنیم و از خالی نبودن مخزن اطمینان حاصل می‌کنیم سپس شیرها، فیلترها و پمپ گازوئیل را چک می‌کنیم تا از در جریان بودن گازوئیل به مشعل مطمئن شویم و اگر مشکلی نبود اجزای دیگر مشعل را بررسی کنیم.

توصیه از زبان یک تعمیرکار موتورخانه

حواستان جمع باشد در فرایند عیب یابی موتورخانه عایق‌کاری موتورخانه را تخریب نکنید و اگر درجایی جهت بررسی لوله‌های موتورخانه ساختمان عایق محلی را کنار زدید دوباره به حالت اول برگردانید؛ زیرا که عایق‌ها نقش زیادی در حفظ دما و درنتیجه باعث صرفه‌جویی در انرژی و کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

 

ثبت رایگان سفارش

عیب یابی موتورخانه
عیب یابی موتورخانه
5 امتیاز از 2 رای

همچنین ببینید

سرویس شومینه

  سرویس شومینه با تکسنین های مجرب کاردون سرویس شومینه یکی از سرویس‌هایی است که …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن »» برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.