خانه / نظافت / خدمات “نظافت منزل” فوری

خدمات “نظافت منزل” فوری

پیدا کردن افراد قابل اعتماد و حرفه‌ای برای نظافت منزل همواره چالش‌های خود را داشته است. در این روزها و با شیوع پاندمی کرونا، این حساسیت در خدمات نظافت منزل بیشتر هم شده است. فردی که یک نظافتچی منزل را استخدام می‌کند، می‌خواهد مطمئن شود که کلیه سطوح و زوایا خوب ضدعفونی می‌شوند؛ برای نظافت منزل فوری از مواد حساسیت‌را استفاده نمی‌شود و غیره.

نگرانی‌هایی از این دست ممکن است افراد را از استخدام کارگر نظافت منزل منصرف کند. درحالی که آشنایی با خدمات قابل ارائه، کیفیتی که باید از آنها انتظار داشت، و اطلاع از قیمت نظافت، فرصت دریافت این خدمت محبوب و پرکاربرد را از ما نمی‌گیرد. در ادامه انواع و جوانب مختلف خدمات نظافت منزل به همراه هزینه آن در سال 1400 را بررسی می‌کنیم.

 

لوازم نظافت منزل

 

خدمات نظافت منزل شامل چه مواردی است؟

اولین عاملی که دریافت خدمات نظافت منزل را به تجربه‌ای دلپذیر تبدیل می‌کند، آشنایی با خدمات مختلف آن است. این خدمات را هم می‌توان به صورت کامل درخواست کرد (نظافت کل منزل) و هم به صورت محدودتر (مثلا تنها نظافت آشپزخانه و اتاق‌ها). اگر خود ما دقیقا بدانیم از نظافتچی منزل چه انتظاری داریم، او نیز عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.

 

نظافت آشپزخانه

قلب خانه آنقدر وسیله و گوشه‌وکنار دارد که یک روز کامل هم برای نظافت آن کافی نیست. به همین دلیل استخدام نظافتچی منزل از محبوب‌ترین خدمات نظافتی است. مهمترین کارهایی که در نظافت آشپزخانه انجام می‌شود عبارت است از:

 • تمیز کردن اجاق و هود: تمیز کردن مشعل‌ها، بدنه، فر و سایر بخش‌های اجاق در کنار تمیز کردن هود که بسیار سریع آلوده می‌شود، از بخش‌های مهم نظافت آشپزخانه است.
 • نظافت یخچال و فریزر: کار یک نظافتچی منزل دقیق با تمیز کردن بدنه این وسایل تمام نمی‌شود؛ بلکه حتما بخش‌های داخلی آن را نیز با مواد مناسب تمیز می‌کند.
 • نظافت کابینت‌ها: کابینت مانند یخچال و فریزر با غذا در ارتباط است و نظافت آنها (حتی هنگام نظافت منزل فوری) نباید از قلم بیفتد. تمیز کردن سینک و شیرآلات نیز در همین مرحله انجام می‌شود.
 • نظافت کف و دیوارها: کارگر نظافت منزل پس از انجام مراحل بالا، کار خود را با تمیز کردن دیوارها و کف به پایان می‌برد.

 

نظافت سرویس بهداشتی و حمام

نظافت این نقطه از منزل شامل بخش‌های مختلفی مانند شستشوی کف و دیوارها، شستشوی وان، شیرآلات، پنجره، آینه، توالت فرنگی و ایرانی و … می‌شود. بیرون بردن زباله و مواد آلوده از سرویس بهداشتی و حمام نیز از مراحل کار نظافتچی است.

کارگر نظافت منزل برای نظافت هر یک از این بخش‌ها از لوازم مخصوص استفاده می‌کند. نظافتچی منزل کار خود را با استفاده از مواد خوشبوکننده در فضا سرویس به پایان می‌برد. با این حال، برای گردگیری و جرم‌گیری از مواد شوینده قوی‌ای استفاده می‌کند که به هیچ عنوان بوی آزاردهنده‌ای ندارند و موجب حساسیت نمی‌شوند.

 

نظافت اتاق‌ها و سالن پذیرایی

یکی از بخش‌های اساسی نظافت منزل، تمیز کردن اتاق خواب، اتاق مهمان و سالن پذیرایی است. نظافت این قسمت‌ها در نظافت منزل فوری و مهمانی‌ها درخواست فراوانی دارد. کارهایی که نظافتچی منزل برای نظافت این بخش‌ها انجام می‌دهد شامل جارو کشیدن فرش و موکت و تمیز کردن کفپوش با شوینده مخصوص می‌شود.

جمع آوری زباله‌ها، گردگیری وسایل و میز و صندلی‌ها، تمیز کردن پنجره‌ها، تابلوها، آینه‌ها و … نیز از مراحل کار کارگر نظافت منزل به حساب می‌آید.

 

نظافت بالکن

تمیز بودن تراس یا بالکن موضوعی نیست که مهمانان متوجه آن بشوند، اما نظافت خانه بدون رسیدگی به آن کامل نمی‌شود. گردگیری، نظافت نرده‌ها و شیشه‌ها و تمیز کردن کف بالکن مراحلی است که توسط نظافتچی انجام می‌شود.

 

نظافتچی منزل

 

نظافت منزل فوری

زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود، نظافت منزل فوری می‌تواند آرامش ذهنی را به شما برگرداند. برنامه فشرده افراد، قرارهای از پیش تعیین‌نشده، مهمان‌های سرزده و هر اتفاق برنامه‌ریزی نشده دیگر اجازه تمرکز و انجام کارها با حوصله همیشگی را به ما نمی‌دهد.

شرکت‌های نظافتی این نیاز را شناسایی کرده‌اند، و با ارائه نظافت منزل فوری این چالش را برطرف کرده‌اند. هنگام نظافت منزل فوری نظافتچی بعد از اطلاع از خدمات مورد نیاز شما و زمانی که دارید، کار خود را از مهمترین بخش‌ها آغاز می‌کند.

باید توجه داشت که نظافت منزل فوری به معنی کاهش کیفیت خدمات دریافتی نیست. یک نظافتچی منزل به خوبی با روتین کار آشناست و مهمترین بخش‌ها برای نظافت را می‌شناسد. سابقه کاری بالای او به معنی سرعت عمل بالاتر در انجام کارها نیز است.

 

اعزام نظافتچی منزل (کارگر نظافت منزل)

زمانی که تصمیم به استفاده از نظافت منزل فوری یا عادی می‌گیرید، باید با شرکت‌های مربوطه برای اعزام نظافتچی منزل ارتباط بگیرید. خوشبختانه برای این کار دیگر نیازی به پرس‌وجو از اطرافیان و پیدا کردن شماره تماس یک شرکت نظافتی قابل اعتماد را ندارید.

امروزه اپلیکیشن‌های مختلف شما را مستقیما به نظافتچی‌ها و شرکت‌های فعال خدمات نظافت منزل وصل می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها پیش‌بینی‌هایی را نیز ترتیب داده‌اند که به شما در انتخاب نظافتچی کمک می‌کند؛ مانند سیستم امتیازدهی و نظر مشتریان.

پیش از استخدام و زمانی که اعزام نظافتچی قطعی شد، چند نکته را فراموش نکنید:

 • فردی که استخدام می‌کنید، وارد حریم خصوصی شما می‌شود که حساسیت نظافت منزل فوری و عادی را بالا می‌برد. پس همیشه از خدمات مراکزی استفاده کنید که معتبر هستند. چنین شرکت‌هایی درمورد استخدام کارمندان خود حساسیت‌های لازم را نیز دارند.
 • در فضای کار نظافتچی حضور داشته باشید. این مورد تنها برای حفظ امنیت نیست (البته قبلا باید اشیای قیمتی را جمع‌آوری کرده باشید)؛ بلکه برای نظارت بر کار کارگر نظافت است. متخصصان اصول کار را می‌دانند، اما با حساسیت‌های شما آشنا نیستند.
 • اگر نظافنچی کارمند شرکت خدماتی‌ست، در صورت رضایت به او پیشنهاد همکاری ندهید. سفارش باید زیر نظر شرکت باشد. زیرا تنها در این صورت شرکت بر عملکرد او در نظافت منزل فوری یا عادی نظارت دارد و پاسخگوست.

 

شستشو و نظافت آشپزخانه

 

عوامل اثر گذار بر هزینه و قیمت نظافت منزل

مهمترین عوامل که بر هزینه نظافت تاثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

 • متراژ خانه: بعضی از متخصص‌ها و شرکت‌های نظافتی قیمت نظافت را با توجه به متراژ خانه حساب می‌کنند. یعنی متراژ خانه، تعداد اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی روی قیمت نظافت تاثیر می‌گذارد.
 • مدت زمان کار: زمان کار متخصصان نظافت معمولا سه یا چهار ساعته است. با توجه به حجم کار و هزینه نظافت می‌توانید دستمزد کارگر نظافت را محاسبه کنید.
 • داشتن وسایل نظافت: جابجایی تمام وسایل نظافت دشوار ا‌ست، و برخی متخصصان وسایل را با خود نمی‌آورند. اگر شما نیز این وسایل را ندارید، کافیست با شرکت مدنظر هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
 • انتخاب نظافتچی خانم یا آقا: خانم یا آقا بودن فردی که برای نظافت منزل فوری و عادی استخدام می‌کنید نیز بر قیمت نظافت موثر است.

 

دستمزد کارگر نظافت منزل

طبق توضیحات بالا و تعرفه‌های سال 1400، دستمزد کارگر نظافت منزل در بازه‌ای بین 100 تا 200 هزارتومان قرار می‌گیرد. ویژگی‌های سرویس دریافتی می‌تواند قیمت کارگر برای نظافت منزل را افزایش دهد.

نکته مهم این است که هزینه نظافت و دستمزد کارگر نظافت منزل همیشه پیش از قطعی شدن سفارش و با توجه به خدمات درخواستی مشخص می‌شود. این هماهنگی یا با خود فرد انجام می‌شود، و یا با شرکت نظافتی. بنابراین مبلغ بیشتری پرداخت نکنید. هزینه‌‌های اضافه باید از قبل به شما اطلاع داده شود.

 

 

سخن پایانی

از اهمیت نظافت در زندگی به اندازه کافی مطلب نوشته شده است. ما نیز قصد نداریم آنها را تکرار کنیم. در این مطلب سعی کردیم هر آنچه برای دریافت خدمات نظافت منزل فوری یا عادی لازم دارید را با شما در میان بگذاریم.

حتی در شرایط کرونا که بیشتر در خانه حضور دارید و وقت آزادتان بیشتر است، هر زمان و به هر دلیلی که حس کردید به کمک یک متخصص نظافت منزل برای رسیدگی به منزل‌تان نیاز دارید، شرکت‌های خدماتی نظافتی معتبر متعددی در شهرتان هستند که هدف‌شان کمک به شما و آسایش‌تان است.

Rate this post

همچنین ببینید

مبل شویی

مبل شویی | شستشوی مبل

  مبل شویی شستشوی مبل  و مبل شویی تمیز کردن مبلمان فوت و فن خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما