خانه / سیستم گرمایشی / پکیج / تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ | سوراخ شدن حوله خشک کن

تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ | سوراخ شدن حوله خشک کن

سوراخ شدن رادیاتور یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای آن بوجود می‌آید وعوامل متفاوتی موجب سوراخ شدن رادیاتور یا سوراخ شدن حوله خشک کن می‌شود،  در اولین قدم شما باید به این موارد آگاه شوید و تمامی کارهایی که مانع از سوراخ شدن رادیاتور می ‌شود ذا بدانید و انجام دهید تا کمتر نیاز به تعمیر رادیاتور داشته باشید.

یکی از روش هایی که به رفع این مشکل کمک می‌کند، استفاده از چسب رفع نشتی رادیاتور شوفاژ و یا چسب سوراخ رادیاتور شوفاژ است که در این محتوا بیشتر با آن آشنا می‌شوید

در این نوشته با ما همراه شوید تا علاوه بر پرداختن به مواردی همچون چسب رفع نشتی رادیاتور شوفاژ و چسب سوراخ رادیاتور به شرح عوامل موثر بر سوراخ شدن رادیاتور و کارهایی که به پیشگیری آن کمک می‌کند بپردازیم.

 

اگر شما برای تعمیر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ، رفع نشتی رادیاتور شوفاژ، گرفتن سوراخ رادیاتور شوفاژ، سرویس شوفاژ به دنبالی یک تعمیرکار رادیاتور شوفاژ هستید درخواست خود را در کاردون ثبت نمایید. با استفاده از بهترین امکانات و مجرب ترین تعمیرکار در اسرع وقت، اقدام به رفع مشکل شما می‌کنیم.

 

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ وچه مشکلاتی به وجود می آورد؟

ممکن است شما هم در طول استفاده از رادیاتور شوفاژ با مشکلاتی نظیر گرم نشدن رادیاتور شوفاژ، نشتی آب از رادیاتور، افت فشار پکیج دیواری، وجود نقاط سرد بر روی رادیاتور شوفاژ و … مواجه شده باشید؛ علت تمامی این مشکلات سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می باشد، پس در هر زمانی که نیاز به تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ داشتید بهتر است که از یک متخصص و تعمیرکار شوفاژ کمک بگیرید، شما به راحتی می‌توانید درخواست خود را در کاردون ثبت کنید و به چندین متخصص متصل شوید.

 

قیمت چسب سوراخ رادیاتور

دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن حوله خشک کن

سوراخ شدن رادیاتور دلایل مختلفی دارد که قبل از هرچیز باید علت درست آن را پیدا کنیم و سپس اقدام به رفع نشتی رادیاتور و تعمیر حوله خشک کن کنیم. در ادامه به شرح این موارد می‎‌پردازیم.

تاثیر جنس لوله ها در سوراخ شدن رادیاتور

یکی از علت های اصلی سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن حوله خشک کن، جنس لوله ها است. لوله‌های به کار رفته در شوفاژ از جنس‌های مختلفی ممکن است ساخته شده باشند. این موضوع در سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن حوله خشک کن اهمیت زیادی دارد.

در واقع  لوله ‌های گالوانیزه بدترین و کم دوام‌ترین جنس لوله در رادیاتور شوفاژ هستند، چون این نوع لوله ها زودتر از هر جنس دیگری، دچار خوردگی یا پوسیدگی می شوند و تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ و تعمیر سوراخ حوله خشک کن در این جنس کاری بیهوده است و باعث خوردگی شدید لوله‌ها می‌شود، پس در صورتی که جنس لوله‌ها از گالوانیزه باشد به فکر تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ یا تعمیر حوله خشک کن خود نیفتید.

بهترین جنس برای لوله ها پوش فیت است این نوع لوله، از پلیمرهای جدید در بازار ساخته شده است و اگر لوله کش کار خودش را درست انجام داده باشد معمولا نیاز به تعمیر ندارند.

 

ضربه شدید به شوفاژ و حوله خشک کن

دومین علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و حوله خشک کن ضربه های شدید به لوله‌های شوفاژ و حوله خشک کن است که در این صورت باید حتما یک تعمیرکار رادیاتور، شوفاژها و لوله کشی‌ها را بازدید کند و اگر نیاز به تعمیر رادیاتور شوفاژ، تعمیر لوله کشی شوفاژ  و … بود هر چه زودتر دست به کار شود.

 

پوسیدگی شوفاژ در گذر زمان

سومین علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن حوله خشک کن، پوسیدگی در اثرگذشت زمان است. شوفاژ و حوله خشک کن ساختمان‌های قدیمی ممکن است سال ها کار کرده باشد که بر اثر عوامل زیست محیطی و یا مواد شیمیایی ممکن است دچار مشکلاتی شود. به شما توصیه می‌کنیم که به صورت دوره ای به سرویس و تعمیر شوفاژ ها بپردازید تا مجبور به تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ نشوید.

 

رسوب گرفتگی لوله ها

چهارمین عامل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ گاهی مواد شیمیایی داخل لوله ها یا حرارت است و یا رسوب گرفتگی در لوله‌ها می‌باشد که در آخر منجر به شکستگی لوله‌ها می شود.

 

چسب سوراخ رادیاتور شوفاژ

کاردون ارائه دهنده بهترین خدمات منزل به صورت آنلاین 

تعمیر سوراخ شوفاژ، رفع نشتی رادیاتور شوفاژ

سوراخ رادیاتور شوفاژ را چگونه بر طرف کنیم؟

در ابتدا باید گفت که در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، دست روی دست نگذارید و هر چه سریعتر برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ با یک تعمیرکار رادیاتور شوفاژ هماهنگ کنید. آنگاه تعمیرکار با بررسی و بازدید شوفاژ تصمیم می‌گیرد که چه راه حلی بیندیشد و به تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ بپردازد.

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ استفاده کرد، تعمیر شوفاژ سوراخ شده به کمک چسب سوراخ رادیاتور استفاده کرد، این روش برای زمانی است که سوراخ و نشتی بسیار کوچک باشد، زیرا برای خرابی های بزرگتر مثل مشکلات لوله، استفاده از چسب سوراخ رادیاتور مناسب نیست و بعد از مدتی چسب از بین می‌رود. در هنگام دیدن آب دادن رادیاتور شوفاژ لطفا همه موارد را تا حد امکان کنترل نمایید و با عیب یابی درست اقدام به برطرف کردن آن کنید. اگر مشکل شدید بودو لوله ها کاملا ترکیده بودند باید لوله‌ها تعمیر شوند.

 

چسب سوراخ رادیاتور

همان‌طور که بیان شد، چسب سوراخ رادیاتور یکی از بهترین روش‌هایی است که برای برطرف کردن سوراخ‌های کوچک می‌توانید از آن بهره ببرید. برای تهیه چسب سوراخ رادیاتور، می‌توانید به یک فروشگاه ابزار فروشی مراجعه کنید و درخواست چسب سوراخ رادیاتور کنید.

در هنگام تهیه چسب سوراخ رادیاتور نیز می‌توانید از فروشنده پیرامون بهترین چسب سوراخ رادیاتور راهنمایی نیز بخواهید تا از کیفیت چسب سوراخ رادیاتور، اطمینان حاصل کنید.

 

عبارات دیگری که پیرامون چسب سوراخ رادیاتور، جستجو می‌شوند

 • چسب سوراخ رادیاتور ماشین
 • چسب رفع نشتی رادیاتور شوفاژ
 • تعمیر سوراخ رادیاتور خودرو
 • چسب برای سوراخ مخزن آبگرمکن
 • تعمیر رادیاتور سوراخ شده
 • سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ
 • چسب مخصوص چسباندن استیل
 • سوراخ شدن رادیاتور پکیج

شناخت انواع لوله‏‏‌ها برای رفع نشتی رادیاتور شوفاژ 

همانطور که در این مقاله خواندید، نشتی رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ عوامل زیادی دارد. که یکی از عوامل آن جنس لوله‌ها در لوله کشی شوفاژ است و مشکلات خرابی لوله‌ها به راحتب با چسب سوراخ رادیاتور شوفاژ برطرف نمی‌شود، به همین دلیل در هنگام نصب شوفاژ و حوله خشک کن باید به جنس لوله‌ها توجه کرد.

در بازار لوله‌ها با جنس‌ها و نام های تجاری مختلفی موجود است. هر کدام از این لوله ها بگونه‌ای متفاوت نیاز به تعمیر دارند. انواع لوله ها در لوله کشی شوفاژ و پکیج و اتصالات شامل:

 • لوله های گالوانیزه: این نوع لوله از قدیمی ترین لوله‌ها در بازار است، این لوله‌ها سرعت پوسیدگی بالایی دارند و اگر دچار ترکیدگی و نشتی برای تعمیر باید چندین متر مسیر لوله را تخریب و لوله را تعمیر یا ترمیم کرد.
 • لوله پلاستیک : این نوع لوله ها با توجه به محبوبیت خوبی که در بازار داردند ولی در برابر آب گرم و فشار بالا ضعیف عمل می کنند و در صورت ترکیدگی لوله،برای تعمیر لوله نیاز به تخریب زیاد نیست.
 • لوله پنج لایه : ساختار این لوله همان طور که از اسمش پیداست 5لایه است، دو لایه چسب دولایه پلیمر و یک لایه آلومینیوم تشکیل شده است و اگر اصول لوله کشی در لوله ها ی پنج لایه رعایت شوند نیاز به تعمیر ندارند.
 • لوله چدنی : لوله های چدنی  برای جمع آوری فاضلاب کارایی بالایی دارند. که امروزه جای خود را به لوله های پلیکا و پوش فیت داده اند ، این لوله ها از جداره داخلی رسوب گرفته و به مرور باعث گرفتگی های متعدد می شود در بعضی مواقع به دلیل فسودگی دچار شکستگی می شوند .
 • لوله پلیکا : این نوع لوله، دچار پوسیدگی و رسوب جداره داخلی نمی شوند اما در برابر بعضی مواد شیمیایی به مرور زمان ضعیف می شوند و به دلیل نشست های ساختمان که طبیعی می باشد دچار شکستگی می شوند و برای تعمیر باید قسمت شکسته شده را هرچه سریعتر  ترمیم کرد.

 

چسب سوراخ رادیاتور

انواع رادیاتور ها و تعمیر سوراخ شوفاژ

قبل از پرداختن به تعمیر سوراخ شوفاژ اول باید نوع رادیاتور ها و نوع لوله ها را مشخص کرد . در بالا که به انواع لوله ها اشاره شد در این قسمت هم به انواع رادیاتورها پرداخته شده است  .

انواع رادیاتور ها  :

 • رادیاتور پره ایی: این نوع رادیاتور شوفاژ   از پره های  مجزا تشکیل شده اند    که به وسیله رابط به یک دیگر متصل شده اند و میتوان قسمت پوسیده را جدا کرد در نتیجه قابل تعمیر می باشند.
 •  رادیاتور لوله ایی (حوله خشک کن): متاسفانه این نوع رادیاتور شوفاژ به دلیل یک تکه بودن قابل تعمیر نمی باشد.
 • رادیاتور پانلی: این نوع رادیاتور شوفاژ به دلیل یک تکه بودن قابل تعمیر نمی باشد .

 

نکاتی در خصوص سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

در هنگام تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ، دقت داشته باشید که این کار را با کمترین هزینه ممکن انجام دهید. توجه داشته باشید که  برخی قطعات تعمیر کردنشان نسبت به تعویضشان هزینه بیشتری دارد، مثلا شکستگی های روی بدنه شیر از این دسته اند، ولی برخی قطعات مثل مشعل نیازی به تعویض نیست و با یک تعمیرکار رادیاتور، هماهنگ کنید تا رادیاتور شما را بررسی کند؛ توجه داشته باشید تا مشکل بزرگ تر نشده است برای تعمیر سوراخ شوفاژ یا هر عیب دیگری در آن، نزدیک ترین زمان ممکن را انتخاب کنید.

 

سوراخ شدن حوله خشک کن

 

انواع رادیاتور ها و تعمیر سوراخ شوفاژ 

یکی از دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ، پوسیدگی و یا جرم گرفتگی شیر پایین رادیاتور شوفاژ می باشد؛ به طور مثال در اثر پوسیدگی ممکن است آب از ناحیه اطراف شیر بیرون بزند که در چنین مواقعی می توان شیر اصلی را بست و با گذاشتن تشت در زیر محل ریزش آب منتطر آمدن سرویسکار شد. اگر هم از نقص شیر مطمئن هستید اقدام به تعویض آن نمایید؛ اما توصیه ما این است که این کار را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

 

علت آب دادن رادیاتور شوفاژ 

برخی مواقع نیز مشکل آب دادن رادیاتور شوفاژ به علت خوب بسته نشدن شیر پایین رادیاتور شوفاژ و یا اشکال در نحوه تعویض شیر رادیاتور شوفاژ  می باشد. بنابراین در موقع چک کردن شیر ها مطمئن شوید که ایراد چنین موارد جزیی نباشد و بدون دلیل هزینه ای به شما تحمیل نگردد.

 

علت آب دادن رادیاتور شوفاژ 

4.5/5 - (10 امتیاز)

مطالب پربازدید پکیج

همچنین ببینید

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان را به دست حرفه ای ها بسپارید تعمیرات پکیج بوتان اصفهان …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما