خانه / سیستم سرمایشی / مشکل رایج کولر گازی

مشکل رایج کولر گازی

به دنبال تعمیرکار کولر در منزل هستم

شرکت خدمات سرمایش هستم

مشاوره و همکاری با ما

ارائه بهترین خدمات سرمایش در تهران ،شیراز ، کرج، مشهد ، اصفهان ، اهواز ، بوشهر و بندرعباس

تعمیرات کولر گازی رو بسپار دست کاردون  

تعمیر کولر گازی سعادت آباد

مشکل رایج کولر گازی خود را به ما بسپارید.

مشکل رایج کولر گازی یکی از مسائل مهمی است که باید به درستی به آن پرداخته شود یکی از راه هایی که باعث میشود شما کمتر دچار مشکل در کولر گازی شوید این است که باید  هرچند وقت یک بار یا حداقل هر سال یکبار با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا کولر اسپیلت شما را بررسی و سرویس کند.

ما در این مقاله مشکلاتی که برای کولر گازی به وجود می آید را مطرح کرده ایم  و به مشکلات رایج کولر کولر گازی بپردازیم تا شما با خواندن آنها از این مشکلات مطلع می شوید .در ضمن برای رفع خرابی کولر گازی با کاردون  |تماس بگیرید.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد مشکل رایج کولر گازی در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 • فن کولر گازی پنجره ای
 • علت پریدن فیوز کولر گازی
 • علت گرم نکردن کولر گازی
 • علت خاموش شدن کولر گازی
 • روش تست کمپرسور کولر گازی
 • علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
 • علت خاموش و روشن شدن کمپرسور کولر گازی
 • علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای

 

مشکل رایج کولر گازی گازی

مشکل رایج کولر های گازی

 

فیلتر هوای کثیف

فیلتر هوای کولر گازی یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس کولر گازی  و تمیز نکردن به موقع امکان دارد علاوه بر پایین اوردن عملکرد کولر گازی به دیگر قطعات اسیب وارد کند پس هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن آن اقدام کنید. در واقع کثیف بودن فیلتر کولر گازی ، کثیف بودن پنل داخلی خود باعث بروز مشکلات دیگری از جمله ، یخ زدگی در کولر گازی ، باد گرم وزیدن در حالت سرمایش  و …  می شود .

 

سرمایش کم کولر گازی درحالت تابستانه 

سیستم خنک سازی کولر گازی از طریق واکنش های شیمیایی بسیار ساده فعال می شود  که  اگر سطح خنک کنندگی آن پایین است این به معنای آن است که یک  مشکلی برای این سیستم به وجود امده است و در ۹۰% موارد ضعف خنک کنندگی به دلیل نشتی گاز کولر گازی می باشد، در اولین فرصت کولر خود را برسی و نسبت به برطرف کردن این عیب اقدامات لازم را صورت دهید.

 

خرابی در کندانسور 

بخشی که وظیفه انتقال گرمای محیط به فضای بیرون از خانه را دارد ،  فن بیرونی است  . اگر فن بیرونی به درستی کار نکند سرمای مناسبی نمی تواند جایگزین گرمای منزل شود و باعث خواهد شد که کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل شود.

 

خرابی کنترل الکتریکی

یکی از مشکلات رایج خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه و غیره است.

 

خرابی در کابل ها

اگر کولر گازی گهگاهی  به صورت خودکار خاموش و روشن می شود به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی ممکن است که با مشکل سیمکشی مواجه باشید. سیمکشی معیوب کولر گازی خیلی خطرناک بوده و احتمال آتش سوزی وجود دارد.

 

آبریزی کولر گازی

یکی از شایع ترین مشکلان کولر گازی  ، سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر گازی می باشد که این نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با سرویس کولر گازی رفع می شود. البته باید دلایل دیگر را هم بررسی کرد.

 

وجود برفک روی لوله ها     

وجود برفک روی لوله ها و یخ زدگی کولر گازی هم یکی از شایع ترین مشکلات کولر گازی اسپیلت است  که این  نشانه کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها می باشد . بعد از خاموش شدن ، آب شدن یخ ،نشتی به دنبال خواهد داشت ، کولر گازی را ریست نکنید اگر تمیز کردن فیلترها کمک نکرد کولر را تا حل مشکل روشن نکنید.

 

مشکل رایج کولر گازی گازی

صدای غیرمعمول  یا لرزش کولر گازی    

صدای نا به هنجار و غیر معمول کولر گازی اسپیلت ، یکی از مشکلات و ایرادهای کولر است که باعث اختلال ذر  آسایش افراد می شود  .این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی ( پانل )  کولر گازی باشد , و یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور باشد.

این صدا های ناهنجار و غیر عادی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد,اما بطور کلی و بر حسب مشاهدات مکرر,این صدا میتواند از نا بالانس بودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد.و یا اینکه پایه های کمپرسور کولر گازی لق یا شل شده باشد,که نیاز به آچارکشی داشته باشند.

 

روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی 

یکی دیگر از مشکل شایع کولر گازی روشن نشدن کولر گازی می باشد  . در واقع اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نمی شود اول  باید سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم کنید اگر این کار جواب نداد با سرویس کاران  ما تماس بگیرید تا کولر گازی را بازدید و تعمیرات لازم را انجام دهند.

 

فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند

خرابی در فن پنل داخلی هم از شایع تریت مشکلات کولر گازی می باشد   برای تست فن پنل داخلی اول فیلتر هوا را بررسی کنید اگر مسدود شده شاید خودتان بتوانید تعمیرش کنید . اگر یخ روی کویل سردکننده و لوله های مبرد وجود دارد اجازه دهید یخ آب شود سپس دوباره ببینید که فن کار می کند اگر کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب است با تعمیرکار کولر گازی نماس بگیرد.

 مشکلات کلی کولر گازی

ما تا اینجا از شایع ترین واصلی ترین مشکلات کولر گازی صحبت کردیم که در زیر به مشکلات دیگری اشاره شده است . این خرابی و مشکلات شامل موارد زیر می باشد .

 • پرتاب آب در هنگام کاردکرد
 • روشن نشدن کولر گازی
 • ریموت کنترل کار نمی کند
 • کولر گازی گرمایش ندارد
 • کم شدن پرتاب باد کولر ال جی
 • آبریزش هنگام کارکرد کولرگازی
 • کولر گازی باد خنک تولید نمیکند
 • سرمای کولر گازی کم شده است
 • یخ زدن پنل داخلی یا اواپراتور کولر گازی
 • تولید صدای ناهنجار هنگام کار از پنل داخلی (اواپراتور)
 • نشان دادن پیغام خطا یا کد ارور کولر ال جی به محض روشن شدن
 • روشن نشدن کولر گاز و فرمان نگرفتن از ریموت کنترل کولر گازی

 

اگر برای تعمیر کولر گازی خود به سرویس کار نیاز دارید با شرکت خدماتی کاردون | تماس بگیرید  . 

شرکت خدماتی کاردون

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

سرویس کولر گازی شمال تهران

ارائه تمامی خدمات نصب ، تعمیر و سرویس کولر گازی در تهران ، شیراز ، …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما