خانه / سیستم گرمایشی / شومینه / تعمیر شومینه

تعمیر شومینه

تعمیر شومینه و تعمیر شومینه گازی یکی از خدمات شرکت کاردون است که با در اختیار داشتن تعمیرکار شومینه با مهارت کافی برای تعمیر در کرج، تهران، شیراز، اصفهان و سایر شهرها به کمک شما می‌آید. اگر به هر دلیلی شومینه شما دچار مشکل شد، کافی است درخواست خود را در کاردون ثبت و روی خدمات تخصصی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب حساب کنید. علاوه بر سرویس شومینه و تعمیر شومینه گازی (شامل تعمیر شمعک شومینه، تعمیر ترموکوپل شومینه و…)، تعمیر سایر سیستم‌های گرمایشی از جمله تعمیر بخاری برقی، تعمیر بخاری گازی و عیب‌یابی بخاری گازی را در غرب تهران، شرق تهران، استان تهران و سایر استان‌ها نیز به کاردون بسپارید.

  

هزینه و قیمت تعمیرات شومینه چقدر است؟

هزینه تعمیرات شومینه به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع شومینه با توجه به مدل آن (برقی، گازی، سنگی و…) و دلیل خرابی آن از جمله عوامل مهم در تعیین میزان هزینه تعمیرات شومینه هستند. اغلب هزینه‌ تعمیرات شومینه و تعمیر شومینه گازی شامل هزینه تعمیر ترموکوپل شومینه، تعمیر شمعک شومینه، هزینه تعویض جرقه‌زن یا قطعاتی مثل آجرنسوز شومینه در صورت خرد شدن است. جای نگرانی نیست؛ ما در شرکت کاردون خدمات تعمیر شومینه در کرج (تعمیر شومینه گازی و…) و سایر شهرها را با مناسب‌ترین قیمت و در کمترین زمان به شما ارائه می‌کنیم.

تعمیرات شومینه

چگونه شومینه را عیب‌یابی کنیم؟

  • اتصال به گاز شومینه را چک کنید.
  • وصل بودن آداپتور برق یا باطری جرقه‌زن را بررسی کنید.
  • روشن ماندن شعله شمعک را بعد از رها کردن پیچ تنظیم شعله را بررسی کنید (تا 15 الی 20 ثانیه طبیعی است).
  • شعله شومینه را در سه حالت کم، متوسط و زیاد چک کنید و بررسی کنید که آیا در این سه حالت شومینه خاموش می‌شود یا خیر.
  • در صورت خاموش شدن شومینه احتمالا مشکل از ترموکوبل یا بوبین است. تعمیر ترموکوپل شومینه به احتمال زیاداین مشکل را رفع خواهد کرد.

 

تعمیرات شومینه

علت خاموش شدن شومینه گازی چیست؟

ساختار و عملکرد شومینه و بخاری گازی تا حد زیادی به هم شبیه بوده و به همین دلیل تعمیر شومینه (مخصوصا تعمیر شومینه گازی) تا حد زیادی مشابه تعمیر بخاری گازی است. علت خاموش شدن شومینه گازی یا علت خاموش شدن شمعک شومینه اغلب به دلیل مشکلی در ترموکوپل است. اگر ترموکوپل به خوبی گرم نشود، مسیر رسیدن گاز به شمعک قطع می‌شود. در این صورت تعمیر شومینه یا تعمیر شومینه گازی شما تنها با تعمیر ترموکوپل شومینه انجام خواهد شد.

قطع شدن گاز نیز یکی دیگر از مهم‌ترین و رایج‌ترین علت‌های خاموش شدن ناگهانی شومینه است. در برخی از مدل‌‌های شومینه علت خاموش شدن ناگهانی شومینه، مسدود بودن مسیر دودکش است. 

علت خاموش شدن شومینه دیواری چیست؟

عوامل مختلفی می‌تواند باعث خاموش شدن شومینه دیواری شود یا علت خاموش شدن شمعک شومینه باشد. بنابراین برای تعمیر شومینه گازی دیواری باید علل خاموشی را بررسی کرد. قطع بودن گاز مهم‌ترین علت خاموش شدن شومینه دیواری است. یکی دیگر از علل خاموشی شومینه دیواری می‌تواند ناشی از خراب شدن ترموکوپل باشد. گاهی مسدود بودن مسیر دودکش نیز باعث خاموشی شومینه دیواری می‌شود. عامل دیگر خاموشی شومینه خراب شدن بویین شومینه است. تشخیص علت خرابی و خاموشی شومینه توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص کاردون پس از بررسی‌های لازم انجام می‌گیرد.

 تعمیرات شومینه

ترموکوپل شومینه چیست؟

ترموکوپل شومینه یکی از مهم‌ترین قطعات در شومینه و تعمیر ترموکوپل شومینه از خدمات پرمتقاضی تعمیر و سرویس شومینه است. این قطعه برای اندازه‌گیری دمای شعله شومینه به کار می‌رود. از ترموکوبل برای تنظیم دما و موارد ایمنی در وسایل گازسوز استفاده می‌شود. اگر به هر دلیلی ترموکوپل به خوبی گرم نشود و بر اثر عوامل مختلف چون وزش باد شعله‌ها خاموش شود، ترموکوپل فرمان قطع گاز را صادر می‌کند و از این راه مانع خطر نشت گاز و وقوع انفجار می‌شود. پس برای تعمیرات شومینه یکی از موارد اساسی که باید بررسی شود عملکرد صحیح ترموکوپل است، تا در صورت نیاز تعمیر ترموکوپل شومینه انجام شود.

 

ترموکوبل شومینه چگونه نصب می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد ترموکوپل شومینه یکی از مهم‌ترین اجزای شومینه بوده و روش نصب آن هنگام تعمیر شومینه گازی بسیار مهم است. در آموزش نصب ترموکوپل شومینه گفته می‌شود سر ترموکوپل باید وسط شعله شمعک قرار گیرد. سر ترموکوپل با فاصله‌ی مناسبی نسبت به شعله فندک تنظیم می‌شود و سر دوم آن باید روی درجه تنظیم شعله شومینه نصب شود.

 


 

چرا کاردون؟

شرکت کاردون با هدف ارایه‌ی بهترین خدمات تعمیر شومینه گازی، تعمیرات شومینه در تهران، تعمیرات شومینه شرق تهران،تعمیرات شومینه غرب تهران و… با داشتن تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص برای تعمیر انواع مختلف شومینه از جمله سنگی، دیواری و… آماده‌ی خدمت‌رسانی به شماست. اگر برای سرویس شومینه، تعمیر شومینه و یا نصب شومینه به کمک نیاز داشتید، کافی است درخواست خود را در کاردون ثبت نمایید تا شما را راهنمایی و در سریع‌ترین زمان ممکن تعمیرکار و نصاب شومینه اعزام کنیم. همچنین لازم به ذکر است شرکت ما برای تعمیرات شومینه‌ از قطعات با کیفیت عالی استفاده می‌کند که تضمین دیگری بر کیفیت خدمات ارایه شده در زمینه تعمیرات شومینه است.

4.4/5 - (8 امتیاز)

مطالب پربازدید شومینه

همچنین ببینید

تعمیرات شومینه در تهران

اگر به دنبال خدماتی برای تعمیرات شومینه در تهران هستید و تعمیرکار خوبی را پیدا …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما