خانه / سیستم گرمایشی / آبگرمکن / سرویس آبگرمکن

سرویس آبگرمکن

 

اگر شما هم به‌دنبال دریافت خدماتی برای سرویس آبگرمکن دیواری بوتان و سایر مدل‌ها، و همچنین تعمیر آبگرمکن ایستاده هستید، کافی است درخواست خود را در کاردون ثبت کنید تا نزدیک‌ترین تعمیرکار و سرویسکار آبگرمکن دیواری در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شود. خدمات کاردون شامل سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، رسوب زدایی آبگرمکن، تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان و… است. پس درصورت نیاز به سرویس آبگرمکن روی ما حساب کنید.

 

در ادامه این مقاله به توضیح نحوه تعمیر آبگرمکن ایستاده، خدمات سرویس آبگرمکن، نحوه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، هزینه سرویس آبگرمکن، تفاوت آبگرمکن برقی و آبگرمکن گازی دیواری و چگونگی درخواست خدمات پرداخته‌ایم؛ آن را از دست ندهید.

 

سرویس آبگرمکن


خدماتی که کاردون برای سرویس آبگرمکن دیواری ارائه می‌دهد:

 • سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115
 • تعمیر آبگرمکن ایستاده و تعمیر آبگرمکن دیواری قدیمی
 • تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان
 • سرویس آبگرمکن دیواری بوتان
 • سرویس آبگرمکن دیواری ایران رادیاتور
 • سرویس آبگرمکن دیواری پلار
 • سرویس ابگرمکن دیواری لورچ
 • سرویس ابگرمکن دیواری ایران شرق
 • سرویس ابگرمکن دیواری اریستون
 • سرویس ابگرمکن دیواری pyramida
 • رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و جرم گیری آبگرمکن دیواری
 • سرویس آبگرمکن برقی و عیب یابی آبگرمکن دیواری
 • تعمیر آبگرمکن دیواری و رفع مشکل گرم نشدن آب

سرویس آبگرمکن

چه زمانی برای سرویس آبگرمکن دیواری اقدام کنیم؟

سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115 شما (یا مدل‌ها و برندهای دیگر) و به‌طور کلی تعمیر آبگرمکن ایستاده می‌تواند کامل یا دوره‌ای باشد. در سرویس کامل تمام قطعه‌ها کاملا بررسی می‌شوند. این نوع سرویس معمولا زمانی انجام می‌شود که تعمیر آبگرمکن دیواری ضروری باشد یا سرویس به مدت زیادی انجام نشده باشد. سرویس آبگرمکن دوره‌ای معمولا هر چند ماه یک بار صورت می‌گیرد و بسیار ساده‌تر است.

سرویس دوره‌ای آبگرمکن که با هدف عیب‌یابی آبگرمکن دیواری انجام می‌شود، نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری را کاهش داده و از هزینه سرویس آبگرمکن دیواری می‌کاهد.

 

با سرویس آبگرمکن دیواری جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرید.

همانطور که گفته شد، مهمترین عامل تاثیرگذار بر هزینه سرویس آبگرمکن نوع آن است. سرویس دوره‌ای تا حد زیادی باعث کاهش هزینه می‌شود و در مقابل، سرویس نامنظم و دیر‌به‌دیر هزینه را افزایش می‌دهد. اگر قصد دارید مدام به تعمیر آبگرمکن ایستاده احتیاج پیدا نکنید، پیشنهاد می‌کنیم که سرویس آبگرمکن دیواری یا تعمیر آبگرمکن ایستاده خود را جدی بگیرید. با انجام سرویس آبگرمکن، مشکل و خرابی جدی‌ای برای آبگرمکن‌تان ایجاد نخواهد شد و نیازی به جستجوی راهنماها و فیلم آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری و فیلم آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان نخواهید داشت.

 عدم سرویس آبگرمکن و مشکلات آن:

جالب است بدانید که رایج‌ترین خرابی‌های آبگرمکن ناشی از همین عدم بازدید و سرویس‌های دوره‌ای است. در ادامه به رایج‌ترین مشکلاتی اشاره شده است که از عدم سرویس آبگرمکن دیواری ناشی می‌شوند:

 

مشکلات عمده در رابطه با آبگرمکن دیواری به شرح زیر است:

 • جرقه نزدن شعله و خاموش شدن شعله
 • گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری
 • تنظیم نشدن و بالا رفتن دما
 • خاموش و روشن شدن شعله و نوسان درجه حرارت
 • گرم شدن بیش از اندازه آب

در ادامه مهترین دلایل این مشکلات و نحوه رفع آنها را بررسی می‌کنیم.

 چرا آب بیش از حد داغ می‌شود؟

یکی از مسائلی که ممکن است افراد را به فکر سرویس آبگرمکن، سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان یا دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان و… بیندازد بیش از داغ شدن آب آبگرمکن است. شاید با خودتان فکر کنید تغییر تنظیمات آبگرمکن و پایین آوردن دما تنها کاری است که باید در چنین حالتی انجام دهید. اما گاهی با پایین آوردن دما نیز این مشکل حل نمی‌شود.

اگر با کاهش دما نیز این مسئله حل نشد، سریعا آبگرمکن را خاموش کنید و با یک متخصص تماس بگیرید. این مسئله خطراتی دارد و عمدتا از خرابی شیر تنظیم ناشی می‌شود.

 علت گرم نشدن آب آبگرمکن چیست؟

یکی دیگر از رایج‌ترین خرابی‌هایی که نیاز به سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، و حتی تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان و دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان را افزایش می‌دهد، گرم نشدن آب آبگرمکن است. بسیاری از ما در روزهای سرد شاهد گرم نشدن آب مصرفی بوده‌ایم. این مشکل به‌دلیل رسوب گرفتن آبگرمکن گریبان ما را می‌گیرد. اگر می‌خواهید امسال هم با این مسئله روبرو نشوید، توصیه می‌کنیم قبل از رسیدن فصل سرما به سرویس آبگرمکن و رسوب زدایی آبگرمکن بپردازید.

 


رسوب زدایی آبگرمکن دیواری مهمترین بخش سرویس آبگرمکن

جمع شدن رسوب درون لوله‌ها و آبگرمکن دیواری مشکلی شایع و یکی از دلایل اصلی سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده و تعمیر آبگرمکن دیواری قدیمی است. علت رسوب سختی آب است که در برخی مناطق بیشتر و در برخی کمتر است. برای پیشگیری از جمع شدن رسوب در آبگرمکن دیواری روش‌هایی وجود دارد که یکی از آنها نصب رسوب‌گیر در ورودی آبگرمکن دیواری است. این رسوب‌گیرها باید در زمان سرویس آبگرمکن (دوره‌ای) تعویض شوند. راه دیگر استفاده از محلول ضد رسوب است. البته باوجود تمام این پیشگیری‌ها، گذر زمان کار خود را می‌کند و دیر یا زود به رسوب گیری آبگرمکن دیواری نیاز پیدا می‌شود.

 

چگونه آبگرمکن دیواری را رسوب زدایی کنیم؟

جرم گیری آبگرمکن دیواری در فرآیند سرویس آبگرمکن به 2 روش شست‌وشو و اسیدشویی انجام می‌شود. در روش شست‌وشو، آب یا یک ماده شوینده با فشار به درون آبگرمکن دیواری پمپ می‌شود. مایع پرفشار رسوب موجود در آبگرمکن دیواری را خارج می‌کند. اگر این شیوه جواب نداد، جرم گیری آبگرمکن دیواری باید به روش اسیدشویی انجام گیرد. اسیدشویی آبگرمکن دیواری به صورت دستی یا با پمپ انجام می‌شود.

 

سرویس آبگرمکن

اسیدشویی دستی برای آبگرمکن دیواری بهتر است یا با پمپ؟

جرم گیری آبگرمکن دیواری با اسیدشویی دستی:

 • سرویسکار آبگرمکن مبدل آبگرمکن دیواری را در می‌آورد و آن را روی زمین قرار می‌دهد.
 • اسید را از سوراخ ورودی آبگرمکن دیواری وارد می‌کند.
 • حدود ۳۰ تا ۵۰ دقیقه منتظر می‌ماند تا رسوب به جا مانده جدا شود.
 • خروجی را باز می‌کند. اسید و رسوب جدا شده از مبدل آبگرمکن دیواری خارج می‌شود.

این نحوه رسوب گیری آبگرمکن دیواری برای سرویس آبگرمکن بسیار زیان‌بار است؛ به‌خصوص اگر توسط سرویس‌کار نابلد انجام شود. زیرا سبب خوردگی یا حتی سوراخ شدن مبدل آبگرمکن دیواری می‌شود و هزینه سرویس آبگرمکن دیواری را در آینده افزایش می‌دهد. همچنین گفته شده که بیش از 3 بار اسیدشویی دستی موجب افزایش هزینه سرویس تا بیش از 5 برابر می‌شود؛ زیرا قطعات باید بر اثر فرسودگی بیش از حد تعویض شوند.

 

جرم گیری آبگرمکن دیواری با پمپ:

در مقابل اسیدشویی دستی، اسیدشویی با پمپ قرار می‌گیرد. این روش شیوه‌ای اصولی برای رسوب گیری آبگرمکن دیواری محسوب می‌شود:

 • سرویس‌کار متخصص مهره زیر آبگرمکن را باز می‌کند.
 • اسید استاندارد را با پمپ القایی مخصوص درون آبگرمکن دیواری می‌فرستد.
 • جرم‌گیری پکیج دیواری بیش از پنج دقیقه زمان نمی‌گیرد و مبدل مسی نیز آسیبی نمی‌بیند.


 

سرویس آبگرمکن گازی دیواری آسان‌تر است یا تعمیر آبگرمکن ایستاده؟

تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده به‌دلیل سادگی ساختار ساده آبگرمکن مخزن دار بسیار ساده است؛ اما باید در نظر داشت که مصرف انرژی این آبگرمکن بسیار بالاست.

همانطور که می دانید آبگرمکن دیواری 2 مدل دارد:

 1. آبگرمکن گازی دیواری
 2. آبگرمکن برقی دیواری

ساختار این 2 مدل بسیار شبیه هم است، تنها تفاوت استفاده از گاز یا برق برای گرم کردن آب است؛ در نتیجه تفاوت اصلی در سرویس آبگرمکن مربوط به بخش مشعل یا المنت است. در ایران آبگرمکن گازی دیواری به دلیل کم مصرف بودن و قیمت پایین گاز بیشتر مورد استقبال است.

 هزینه سرویس آبگرمکن دیواری چگونه تعیین می شود؟

 هزینه سرویس آبگرمکن به عواملی بستگی دارد:

 1. اولین عامل نوع سرویس آبگرمکن دیواری است. به‌طور مثال ممکن است برای سرویس دوره‌ای آبگرمکن فقط رسوب زدایی آبگرمکن یا تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان لازم باشد که در این صورت فقط دستمزد سرویسکار فقط برای رسوب گیری آبگرمکن پرداخت خواهد شد. اگر چند خدمت و تعمیر مورد نیاز باشد، هر سرویس جداگانه حساب می‌شود.
 2. دومین عامل تعویض قطعات در صورتی خرابی است. ممکن است سرویس کار آبگرمکن متوجه شود که برای جلوگیری از تعمیر آبگرمکن ایستاده در آینده، لازم است قطعه‌ای تعویض شود. درصورتی که خود سرویسکار خرید و نصب مجدد قطعه را انجام دهد، هزینه سرویس آبگرمکن دیواری تغییر خواهد کرد. ولی به‌طور کلی و قطعی نمیتوان ابتدای کار عدد و رقمی گفت. ابتدا سرویس کار باید از آبگرمکن بازدید و خدمات مورد نیاز را مشخص کند.

سرویس آبگرمکن

هزینه سرویس آبگرمکن کاردون بر چه اساسی است؟

هزینه دریافتی ما از شما طبق نرخ‌نامه شرکت و اتحادیه تعیین می‌شود و تمام فاکتورها به مشتری ارائه خواهد شد. تحویل فاکتور، ضمانت خدمات و تعیین هزینه بر اساس اتحادیه از جمله ویژگی ما کاردونی هاست. پس به جای پرداخت هزینه‌های اضافی از سوی تعمیرکاران بدون تجربه، یکبار برای همیشه هزینه پرداخت کنید.

 

نحوه درخواست خدمات برای سرویس آبگرمکن: 

فاصله ما با شما یک کلیک است. هر زمان که به سرویس آبگرمکن دیواری (برای مثال سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115)، تعمیر آبگرمکن ایستاده یا تعمیر آبگرمکن دیواری قدیمی نیاز داشتید، کافیست درخواست خود را در کاردون ثبت کنید تا ما نزدیک‌ترین و باتجربه‌ترین تعمیرکار و سرویس کار ابگرمکن به محل شما را اعزام کنیم. زیرا اگر سرویس با دقت و به درستی انجام نشود، ممکن است باعث مخلوط شدن گاز و آب، و ایجاد خطر و خفگی در اثر گاز گرفتگی شود.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب پربازدید آبگرمکن

همچنین ببینید

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان را به دست حرفه ای ها بسپارید تعمیرات پکیج بوتان اصفهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما