خانه / تاسیسات / لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

از جمله خدمات شرکت کاردون ، لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی  است که کار تعمیرات و کلیه امور مربوط به لوله کشی ساختمان را توسط بهترین لوله کش ها انجام میدهد .  خدمات دیگری از جمله : لوله کشی آب ساختمان ، لوله کشی برق ساختمان ، لوله کشی گاز ساختمان ، تعمیرات لوله کشی آبگرمکن دیواری و زمینی و .. نام برد . پس برای انجام کار لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی  و تعمیرات لوله کشی همین الان سفارش خود را ثبت کنید.

 

توالت فرنگی یکی از مهم ترین لوازم در ساختمان ها محسوب می شود  که حتما باید طبق اصول و استاندارد تعبیه شود .در واقع  نصب توالت فرنگی کار ساده ای نیست و حتما نیاز به یک سرویسکار حرفه ای است. اگر توالت فرنگی گرفته باشد و به هیچ روشی نتوانستید آن را باز کنید باید لوله کشی توالت فرنگی را بررسی کنید یا توالت فرنگی را تعویض کنید. ممکن است توالت فرنگی مشکلی نداشته باشد ولی به دلیل قدیمی شدن یا ترک برداشتن کاسه توالت قصد نصب توالت فرنگی را داشته باشید.

معیار های لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

 1. اندازه توالت فرنگی و شرایط آن  باید استاندارد باشد در فضاهای عمومی، توالت فرنگی باید از نوع بزرگ (Elongated) باشد و در کل نشیمن گاه و در لولایی قابل برداشتن  و از جنسی مقاوم در برابر رطوبت و ضربه باشد  و همچنین توالت فرنگی باید از نوعی باشد که هر بار پس از ریزش و تخلیه آب همواره مقداری آب در لگن بماند . که در اصطلاح فرنگی به آن water conservation می گویند .

 2. جنس و حجم فلاش تانک توالت فرنگی باید مناسب است . فلاش تانک ها انواع مختلفی دارند از جمله فلاش تانک با حجم فوق العاده کم ۳ تا ۶ لیتری و صرفه جویی ۸۲% در مصرف آب فلاش تانک با حجم کم ۶ لیتری با صرفه جویی ۷۰% فلاش تانک با حجم معمولی ۴ لیتری و صرفه جویی ۲۵% فلاش تانک با حجم بالا با مشخصه ۲۰ لیتری

 3.  موردی که باید به آن توجه کرد این است که باید کاسه توالت فرنگی با سیفون بصورت آب بند اتصال شده باشد .  در واقع باید لوله خروجی فاضلاب توالت فرنگی باید با یک زانوی ۸۰*۱۰۰ میلی متر (۳*۴ اینچ) و یا با یک فلنج به همین اندازه به لوله فاضلاب ساختمان متصل شود و این اتصال کاملا آب بند باشد.

 4. مورد چهارمی این است که باید  سیستم هواکش فاضلاب توالت به نحو درستی تعبیه و  اجرا شده باشد . لوله افقی هواکش خشک از نقطه اتصال به لوله فاضلاب ، باید با زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح افق تا حداقل ۱۵ سانتی متر بالاتر از لبه سرریز توالت ادامه یابد . وهمچنین باید  به لوله قائم هواکش وصل  شده باشد .

 5. قطر لوله فاضلاب توالت فرنگی و عمق آب هوابند  هم بسیار مهم است که باید مناسب باشد . در واقع  شاخه افقی هر لوله هواکش باید به سمت نقطه اتصال آن به لوله فاضلاب شیب  داشته باشد به طوری که تقطیر آب در داخل لوله هواکش بتواند به آسانی به لوله فاضلاب تخلیه شود .لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی
 6. فاصله استاندارد توالت فرنگی تا دیوار پشت آن باید حدود 30 سانتی متر باشد. فاصله توالت فرنگی تا دیوار، از مرکز لوله خروجی فاضلاب محاسبه می شود . فاصله مرکز لوله فاضلاب توالت فرنگی تا دیوار با فاصله دو پیچی که توالت فرنگی را به زمین متصل کرده است  برابر است و شما می توانید فاصله دیوار تا یکی از دو پیچ را اندازه بگیرید. برای یک  اندازه گیری فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار، فاصله وسط بین دو پیج یک طرف را تا دیوار اندازه بگیرید.


 

 مطلب مرتبط  : نصب توالت فرنگی  

 در هنگام  لوله کشی  فاضلاب توالت فرنگی باید حتما  نکات زیر را رعایت شود

 • ارتفاع شیر پیسوار توالت فرنگی از کف تمام شده باید ۴۵ سانتی متر می باشد
 • در مورد توالت فرنگی و شرقی، اتصال آب گرم مصرفی درست باید سمت چپ باشد .
 • قطر لوله ای که به دوش آب می رساند باید حد اقل ۱/۲ اینچ باشد .
 • شیر آب گرم مصرفی باید سمت چپ تعبیه شده باشد
 • کف و دیواره های توالت فرنگی باید عایق رطوبتی شده باشد .
 • دیواره های اطراف اتاقک باید دست کم تا ارتفاع ۱٫۸ متر با مواد آب بند و مقاوم در برابر نفوذ رطوبی ساخته شود
 • قطر اسمی لوله تخلیه کفشوی حد اقل ۲ اینچ یا ۵۰ میلیمتر بوده وروی دهانه تخلیه باید
 • یک شبکه مقاوم در برابر خوردگی و قابل برداشتن نصب شود که نباید  سوراخ های آن از ۶ میلی متر بزرگتر باشند .

 

پیشگیری از گرفتگی در لوله کشی توالت فرنگی

برای اینکه با مشکلات گرفتگی لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی مواجه نشوید باید یک سری نکات را رعایت کنید  تا مجبور  به تعمیر توالت  نشوید . یا اگر مشکل جزئی پیدا کردید سریع ان را رفع کنید تا مشکل بزرگتر نشود . رفع گرفتگی لوله کشی توالت فرنگی جزئی  را می توان با تلمبه دستی یا روش های گوناگون انجام داد. ولی برای جلوگیری از بروز هر مشکلی  باید از ورود هرگونه موادی از جمله دستمال کاغدی ، مو ، حوله کاغذی ، مواد چرب ، نخ دندان ، محصولات بهداشتی ، پوشک بچه و .. جلوگیری کنید . چون این مواد وقتی روی هم جمع شوند از جا به جایی فاضلاب جلوگیری می کنند و در آخر باعث بروز مشکلات بزرگ تر می شود .

 

نصب توالت فرنگی ، نصب سیفون انواع توالت ، رفع گرفتگی توالت فرنگی  و تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی  و 

لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و  لوله کشی فاضلاب

4.1/5 - (16 امتیاز)

همچنین ببینید

قیمت لوله کشی پکیج 98

قیمت لوله کشی پکیج 98 هزینه لوله کشی پکیج چقدر است ؟ چه عواملی روی …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما