خانه / تخلیه چاه / لایروبی

لایروبی

لایروبی

لایروبی

لایروبی چاه آب لایروبی هزینه لایروبی چاه فاضلاب لایروبی روش لایروبی چاه فاضلاب لایروبی لایروبی چاه چیست لایروبی لایروبی چاه عمیق لایروبی لایروبی چاه کشاورزی لایروبی علت زود پر شدن چاه فاضلاب لایروبی قیمت تخلیه چاه فاضلاب لایروبی دستگاه لایروب لایروبی شرکت های لایروبی لایروبی رودخانه انواع لایروبی لایروبی لایروبی شبکه فاضلاب لایروبی لایروبی چیست لایروبی لایروبی مخازن لایروبی لایروبی قنات لایروبی لایروبی کانال فاضلاب لایروبی لایروبی چاه تهران لایروبی لایروبی چاه نیمه عمیق لایروبی لایروبی چاه آب لایروبی هزینه لایروبی چاه فاضلاب لایروبی روش لایروبی چاه فاضلاب لایروبی لایروبی چاه چیست لایروبی لایروبی چاه عمیق لایروبی لایروبی چاه کشاورزی لایروبی علت زود پر شدن چاه فاضلاب لایروبی قیمت تخلیه چاه فاضلاب لایروبی دستگاه لایروب لایروبی شرکت های لایروبی لایروبی رودخانه انواع لایروبی لایروبی لایروبی شبکه فاضلاب لایروبی لایروبی چیست لایروبی لایروبی مخازن لایروبی لایروبی قنات لایروبی لایروبی کانال فاضلاب لایروبی لایروبی چاه تهران لایروبی لایروبی چاه نیمه عمیق لایروبی

 

لایروبی چاه فاضلاب

همانطور که می دانید چاه فاضلاب برای جذب آب و فضولات می باشد که  بعد از مدتی به دلایل زیاد چاه پر می شود  . به طور مثال هنگامی که مواد اضافی روی دیواره و کف رسوب می‎کنند چاه به خوبی عمل جذب را انجام نمی دهد و دیگر  چاه کارایی مناسب ندارد .  در نتیجه لایروبی بعد از تخلیه چاه یک امر اجتناب ناپذیر است . در واقع لایروبی به عمل  جاه به جایی ، استخراج و تخلیه خاک ، سنگ و لجن داخل چاه ساختمان ها  ، قنات ، استخر ، شبکه فاضلاب  شهری ، و استخراج رسوبات انباشته شده در دیواره ها یا کف چاه و … گفته می شود . این مواد اضافی باعث بروز مشکل در فاضلاب چاه می شود که حتما باید تخلیه شود  و همچنین عملی  ضروری برای بهداشت چاه و کانال فاضلاب  و پاکیزه نگه داشتن چاه محسوب می شود .  به  لایروبی چاه رسوب تراشی و کف تراشی چاه فاضلاب هم گفته می شود .

لایروبی چاه به دو دسته تقسیم می شود  و بسته به  هدف کار انجام می شود  : لایروبی چاه در زمان احداث که در زمان حفر چاه صورت میگیرد  و دسته  دوم ، لایروبی با هدف محافظت و نگهداری  در دوره  زمان های منظم انجام می شود  . قابل ذکر است که در بعضی مواقع برای  ایجاد عمق بیشتر در چاه فاضلاب عمل  لایروبی انجام می شود ، که در اصطلاح به آن لایروبی ترمیمی  نامیده می شود  در لایروبی چاه عمیق و نیمه عمیق بسته به عمق و اندازه دهنه چاه گاها از ماشین آلات حفاری با ابزار های لایروبی استفاده می شود ولی در بیشتر مواقع نیروی انسانی کارامد عملیات لایروبی چاه را انجام می دهد . نبود لایروبی مشکلاتی را ایجاد می کند که عمده  آن ایجاد بوی بسیار نامطبوع است . که از طریق لوله ها و دریچه های حمام ، توالت و ظرفشویی به داخل ساختمان نفوذ می کند و باعث آزار ساکنین ساختمان ها می شود  .

 

فواید لایروبی چاه:

  • لایروبی چاه ساختمان های مسکونی ، اداری ، لایروبی چاه کارخانه ،  لایروبی چاه فاضلاب صنعتی  و لایروبی مجتمع های تفریحی برای افزایش کارایی چاه صورت می گیرد.  لایروبی چاه موجب از بین رفتن رسوبات انباشته شده در دیواره ها و کف چاه شده و که باعث می شود  آب فاضلاب به راحتی به زمین نفوذ کند . در واقع لایروبی چاه باعث افزایش  طول عمر مفید چاه می شود .
  • ساختمان هایی  که با مشکل جدی پر شدن چاه فاضلاب مواجه هستند باعمل لایروبی چاه مشکل کاملا رفع می شود .
  • پاکیزه و بهداشتی شدن چاه  و رفع بوی نامطبوع چاه فاضلاب ساختمان ها
  • ترمیم و بازسازی چاه های مرده  و تبدیل آن به چاه هایی با عمر زیاد و زنده  .

لایروبی

آموزش لایروبی چاه فاضلاب:

 

1-در ابتدا باید با یک سرویسکار هماهنگ کنید و سرویسکار باید تمام تجهیزات برای لایروبی را فراهم کند . مهمترین این تجهیزات نازل های شستشو و رسوب زداهای چاه هستند . انتخاب نازل صحیح یکی از اصلی‌ترین عمل و ارکان  تشکیل‌دهنده یک واترجت و یا جنتکس می‌باشد. در واقع باید  انتخاب یک نازل باید بر اساس استانداردهای موجود و شرایط شبکه‌های فاضلاب باشد.

2-یکی از لزومات برای عمل لایروبی فاضلاب به روش پیوسته یا تونلی وجود نازلهای پاشش شستشو قطعات می باشد. که این نازل ها باید شکلی ساخته شده باشند که علاوه بر پاشش مواد درجهت مناسب ، دامنه پوشش خاص و ایجاد فشار مناسب بهترین عملکرد مواد شستشوی مصرفی بر روی قطعات ایجاد کند .

3-بعد از تخلیه چاه برای کف تراشی چاه کهنه  نیروی متخصص لایروبی چاه وارد چاه شده و رسوب های دیواره و کف را می تراشد و آن ها را از داخل چاه به طور کامل  خارج می کند. در واقع لایروبی و  رسوب کنی توسط لجن کشی چاه کهنه  و توسط نیروی انسانی انجام می شود   و رسوب زدایی  با دستگاه لجن کشی به وسیله ی  ماشین نیسان و یا خاور صورت می گیرد .

شرکت ما با بکارگیری مجهزترین تجهیزات تخلیه چاه و لایروبی چاه فاضلاب به صورت کاملا مکانیزه ، با سرویسکاران مجرب  آماده  خدمت رسانی به مناطق مختلف است .

|

شرکت خدماتی کاردون

4.4/5 - (5 امتیاز)

همچنین ببینید

تخلیه چاه شیراز

تخلیه چاه مشهد

 اینجا همونجایی هست که دنبالش هستی!پس دیگه رفع گرفتگی چاه فاضلاب رو بسپار دست کاردون …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما