خدمت از ما

اپلیکیشن خدمت از ما

تمام خدمات منزل در یک اپلیکیشن

دریافت اپلیکیشن

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

خانه / لوله بازکنی / فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی

به دنبال لوله بازکن باتجربه هستید ؟

فنر لوله بازکنی

09396393929 

 

همانطور که میدانید ، برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و لوله بازکنی روش های زیادی وجود دارد. برای گرفتگی های سطحی از روش های خانگی و برای باز کردن گرفتگی های شدید لوله از دستگاه لوله بازکنی که همان فنر لوله بازکنی است استفاده می شود. پس اگر شما هم دچار گرفتگی شدید لوله های فاضلاب شده اید ، برای درخواست خدمات لوله بازکنی  با ما 09396393929 تماس بگیرید.

  

چه وقت به فنر لوله بازکنی نیاز است؟

گاهی وقت ها به دلیل رعایت نکردن بعضی موارد در ساختمان ، لوله فاضلاب ساختمانتان دچار گرفتگی شده باشد و معضل ایجاد می کند که حتما باید معضل گرفتگی لوله های فاضلاب را برطرف کنید. چگونگی برطرف هم معضل بزرگی را ایجاد می کند.گاهی وقت ها شما هم برای رفع گرفتگی های لوله ها می‌توانید از مایع لوله بازکنی، اسید لوله بازکنی، پودر لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی ، لوله بازکن خانگی، لوله بازکن شیمیایی، لوله بازکن اسیدی و دستگاه لوله بازکنی استفاده کرد. که بهترین انها که قابل ضمانت است استفاده از دستگاه لوله بازکنی می باشد. باید گفت که هر یک از این مواد متناسب با نوع و میزان وخیم بودن گرفتگی لوله فاضلاب کاربرد دارند اما اگر گرفتگی شدید باشد این مواد کارساز نخواهند بود و حتما باید از دستگاه لوله بازکنی استفاده کرد.

 

اسید به جای فنر لوله بازکنی؟

 گاهی هم برای برطرف کردن گرفتگی هایی که ناشی از ریخته شدن مواد زائد، اضافی های غذا ، مواد خوراکی، مو، چربی و آشغال به صورت جزئی است می توان از مواد و اسیدهای لوله بازکنی برای رفع گرفتگی‌های ضعیف استفاده کرد ولی شاید بعضی مواقع به سلامت افراد ساختمان آسیب برساند. اما اگر علت گرفتگی خاک یا رسوبات فاضلاب و چربی های زیاد دور لوله ها باشد دیگر نمی شود که از اسیدها برای رفع گرفتگی لوله استفاده کرد. در این حالت باید از دستگاه لوله بازکن های سخت استفاده کرد.

 

دستگاه لوله بازکنی

 

دستگاه لوله بازکنی

قبل از آنکه دستگاه لوله بازکنی وارد بازار شود و کمک شایانی به بر طرف کردن لوله های فاضلاب بکند ، برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر لوله بازکنی به همراه دریل استفاده می‌کردند. طریقه ی استفاده از این فنر اینگونه بود که فنر لوله بازکنی را به سر دریل می بستند و بعد شروع به باز کردن گرفتگی لوله می کردند. عیبی که این فنر لوله بازکن داشت این بود که سرعت دریل خیلی بالا بود و به خاطر همین زیاد بودن سرعت فنر در امان نبود. در واقع یعنی با حرکت بسیار تند دریل فنر هم به سرعت می چرخید و به اطراف برخود می‌کرد. اما بعد دستگاهی اختراع شد که خیلی کم خطر و درخیلی هم قابل ضمانت بود و گرفتگی لوله ها به سرعت رفع می شد و بر همین اساس امروزه بیشتر از دستگاه لوله بازکنی استفاده می کنند.

 

دستگاه لوله بازکنی چه فوایدی به همراه دارد؟

دستگاه لوله بازکنی به دلایل زیادی کاربرد زیادی دارد علاوه بر اینکه ابزاری بسیار مناسب برای بازکردن گرفتگی های بسیار سخت است می توان به کوچک و قابل حمل بودن آن ، دارا بودن فنر های بلند برای رفع گرفتگی ها ی لوله های بلند ، دارا بودن محفظه جمع کننده فنر ، سرعت بسیار بالا در باز کردن گرفتگی لوله های ساختمان ، داشتن فنر بسیار قوی برای رفع انواع مشکلات ، انعطاف پذیر بودن فنر ، داشتن یک موتور نیروی محکرک لوله بازکنی قوی ، اشاره کرد.

 

روش کار دستگاه لوله بازکنی

روش کار با دستگاه لوله بازکنی اینگونه است که ابتدا باید دستگاه لوله بازکنی را به برق شهری وصل کرد. سپس سرفنر مورد نظر را به سر فنر دستگاه لوله بازکنی متصل کنید و بعد از آن به آهستگی شروع کنید به خارج کردن فنر دستگاه لوله بازکنی از محفظه مخصوص فنر که روی دستگاه لوله بازکنی تعبیه شده است و بعد از آن وارد لوله فاضلابی که دچار گرفتگی شده است کنید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا سر فنر دستگاه لوله بازکنی به محل گرفتگی لوله فاضلاب برسد. و بعد دستگاه لوله بازکنی را فعال کنید این کار را میتوان با زدن کلید «روشن» دستگاه لوله بازکنی را روشن نمود و و سپس دستگاه لوله بازکنی را فشار دهید تا موتور دستگاه لوله بازکنی شروع به حرکت کند. حالا زمان ان رسیده که با فنر دستگاه لوله بازکنی گرفتگی‌های درون لوله به طور کامل باز رفع شوند

 

نکاتی که هنگام کار با فنر لوله بازکنی باید درد نظر داشت

باید به این نکته توجه کنید که برای این کار باید خیلی دقت داشته باشید و به آرامی تمام کارها را انجام دهید. همچنین می‌توان از کلید چپ‌گرد و راست‌گرد جهت تاثیر بیشتر دستگاه لوله بازکنی استفاده کرد. بعد از باز شدن لوله توسط دستگاه لوله بازکنی باید فنر دستگاه را از داخل لوله خارج کرد و در محل مخصوص روی دستگاه لوله بازکنی جمع کرد. پس خارج شدن فنر از لوله فاضلاب باید مقداری آب داخل لوله ریخته شود تا مواد زائدی که درون لوله به داخل چاه منتقل شوند تا دوباره باعث ایجاد گرفتگی نشوند.

 


فنر لوله بازکنی

در بین روش هایی که بر ای باز کردن لوله فاضلاب کاربرد دارد ، فنر لوله بازکنی متداول تر روش هست ، دلیل این که کاربردی ترین روش شناخته شده این است که این فنر قدرت زیادی در باز کردن لوله فاضلاب و لایروبی (بعد از باز کردن گرفتگی) دارد. همچنین یکی از ابزارهای ساده و راحت برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده از فنر لوله بازکنی محسوب می شود. ولی باید در نظر داشت که از فنر لوله بازکنی در صورتی که گرفتگی سطحی باشد می توان استفاده کرد.

 

فنر لوله بازکنی چه ویژگی هایی دارد؟

جنس فنر لوله بازکنی از فولاد است و مقاومت آن بسیار بالاست و نوک فنر تقریبا ۱۰۰ سانتی متر است و اندازه های استاندارد فنر لوله بازکنی 6 متر-10 متر و 12 متر می باشد. در واقع قسمتی که باعث به حرکت در آوردن مواد اضافی درون لوله می شود پیچ های مخروطی شکل در فنر است. یعنی می توان گفت که اساس کار فنر لوله بازکنی حرکت دادن مواد اضافی به درون چاه توالت است. بیشترین کاربرد فنر لوله بازکنی در باز کردن لوله فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی می باشد.

 

روش کار با فنر لوله بازکنی:

در مرحله اول باید یک دستکش مناسب دست کنید و بعد از آن باید نوک فنر لوله بازکنی را به درون مجرای فاضلاب گذاشت و به آهستگی فنر را به درون لوله بفرستید تا به همان مانع مورد نظر برخورد کند بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید که فنر لوله بازکنی به گرفتگی لوله رسیده آنگاه باید دستگیره انتهای فنر را چرخاند. چیزی که باعث می شود آن موادی که باعث بسته شدن لوله فاضلاب شدند به فنر بپیچند خاصیت ارتجاعی بودن فنر لوله بازکنی است. حالا نوبت به آن رسیده است که فنر را بیرون بکشید. اکنون می بینید که گرفتگی لوله کاملا از بین رفته است. قابل ذکر است که برای اینکه فنر را بهتر بچرخانید می توانید از دریل استفاده کنید ، مسئله بسیار مهم این است که باید حتما نکات ایمنی در انجام این کار را رعایت کنید.

فنر لوله بازکنی

 

انواع فنر لوله بازکنی و روش استفاده از آن ها :

 

فنر لوله بازکنی برقی:

این روش برای گرفتگی های سخت لوله توالت کاربرد دارد. اجزای فنر لوله بازکنی از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور فنر لوله بازکنی دریل مانند است که فنر به سر آن وصل می کنند. شایان ذکر است که فنر لوله بازکنی خاصیت انعطاف پذیر پذیر دارد تا لوله بتواند خم و راست شود.

 

فنر لوله بازکنی دستی:

 برای بازکردن گرفتگی های سطحی و ضعیف لوله فاضلاب از روش لوله بازکنی دستی استفاده می شود که این روش دارای یک پمپ و دسته است. برای اینکه خاصیت چسبندگی بیشتر شود و لوله بازکن قوی تر عمل کند ، دور لبه پلاستیکی را که قرار است به سینک بچسبد ، مقداری پارافین بمالید. و بعد قسمت پلاستیکی لوله بازکن را روی چاهک قرار دهید به طوری که آب نتواند زیر کلاهک نفوذ کند بعد مقداری آب درون سینک بریزید و سپس دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. ایم مرحله آنقدر تکرار کنید تا جواب بگیرید. وقتی که این کار را در طی چند مرحله انجام دادید چاه بازکن را بردارید تا آب درون سینک وارد چاهک شود و ذرات داخل لوله را به درون فاضلاب ببرد. سپس آب داغ را بازکنید تا وارد لوله شود و اطراف لوله را پاکسازی کند.

 

فنر لوله بازکنی خانگی:

در مواقعی که دچار گرفتگی جزئی شدید شما می توانید در خانه لوله بازکنی خانگیبسازید. از مزایای لوله بازکنی خانگی این است که دیگر نیازی به مواد شیمیایی که دارای مضرات زیادی برای سیستم فاضلاب است را ندارید. با مراحل زیر می توانید مشکل گرفتگی لوله خود را برطرف کنید.

 

مراحل ساخت فنر لوله بازکنی خانگی :

 1. ابتدا یک ظرف آب جوش را داخال لوله فاضلاب بریزید.
 2. از یک سیم بلندی که انعطاف پذیر است کمک بگیرید و آن را درون همان لوله فاضلاب فرو ببرید.
 3. یک محلول لوله بازکن خانگی به شرطی که قوی نباشد تهیه کنید این محلول می تواند مخلوط یک لیوان سرکه و مقداری کم جوش شیرین باشد.
 4. در مرحله اخر دوباره آب جوش را به درون لوله بریزید و با کمک سیم مواد اضافی را جا به جا و خارج کنید.

 

 

انواع سر فنرهای لوله بازکنی

میله فنری:
همراه با سوکت و 2 عدد رابط اتصال و با کاربرد همه جانبه

سر مته قلمی:
کاربرد در خرد کردن رسوبات و اجسام سخت

سرفنر ابزارگیر:
کاربرد در گرفتن ابزار و فنرهای شکسته شده

دسته فنر گردان آهنی:
کاربرد در دستگیره جهت چرخاندن میله

سرفنر برسی:
کاربرد در جارو کردن داخل لوله پس از دفع رسوبات

سرفنر ریشه‌بر:
کاربرد در بریدن و خرد کردن ریشه‌های الیاف‌دار

سرفنر مارپیچی یک رشته‌ای:
کاربرد در باز کردن موانع مخصوصاً تکه سنگ

سرفنر ریشه‌بر کج بیلی:
کاربرد در بریدن ریشه های مسدود کننده لوله

سرفنر نیزه‌ای:
کاربرد در شکستن و سست کردن ماسه و لایه‌های سخت

سرفنر مته‌ای گرد:
کاربرد در پاکسازی رسوبات ماسه‌ای و لجن و گل ته مانده

سرفنر الماسی:
کاربرد در شکستن آجر و قطعات سیمانی کوچک و نیز رسوبات سخت داخل لوله

سرفنر استاندارد مارپیچی دورشته‌ای:
کاربرد در باز کردن شبکه از تکه پارچه و تکه سنگ

 

اگر در مورد فنر لوله بازکنی سوالی و یا نظری دارید می توانید در بخش دیدگاه آن را بیان کنید

شرکت خدماتی کاردون

 

 

فنر لوله بازکنی
5 امتیاز از 4 رای

همچنین ببینید

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی

ارائه خدمات تاسیساتی ساختمان در تهران،شیراز، کرج،اصفهان ،قزوین ،بندرعباس و تبریز 09396393929   نصب  توالت …

2 دیدگاه

 1. سلام
  با تشکر از خدمات خوب و پاسخ گویی سریع شما
  موفق باشید

 2. پشتیبانی کاردون

  تشکر بابت حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button