خانه / سیستم گرمایشی / آبگرمکن / رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

با انجام منظم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری میتوان بسیاری از مشکلات سیستم گرمایشی آبگرمکن را رفع کرد. آبگرمکن‌ دیواری به دلایلی در مدت کارکرد خود ممکن است دچار مشکل شود و همانطور که پیشتر هم گفتیم (در مقاله سرویس آبگرمکن دیواری)، یکی از مهمترین دلایل این مسائل جمع شدن رسوبات و جرم در آبگرمکن دیواری است. جمع شدن رسوب یکی از شایع‌ترین مشکلات است که به‌صورت کاملا طبیعی و در اثر آب مصرفی ایران، رخ می دهد. به همین دلیل باید هر چند مدت یکبار به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری پرداخت.

بعد از بروز مشکل و نیاز به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، بیشتر افراد در اینترنت فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را جستجو می‌کنند یا به دنبال خرید اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری می‌روند تا خودشان جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه انجام دهند. البته به‌دلیل وجود خطرات احتمالی (مثلا هنگام کار با اسید)، معمولا پیشنهاد می‌شود سرویس آبگرمکن دیواری را فراموش نکرده و حداقل سالی یکبار رسوب زدایی آبگرمکن دیواری خود را به یک متخصص بسپارید تا کارایی دستگاه حفظ شود.

 

رسوب زدایی آبگرمکن

مراحل رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

 

 • خاموش کردن آبگرمکن دیواری

اولین مرحله از رسوب زدایی آبگرمکن دیواری در هر فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری، و حتی آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بوتان، خاموش کردن دستگاه است. ابتدا کلید ها را ببندید و سپس، شیر اصلی گاز که در پشت آبگرمکن تعبیه شده است را کامل ببندید. گر احیانا بر روی آبگرمکن شما کلید مخصوصی برای این کار قرار دارد، آن را هم ببندید و مطمئن شوید که تمامی قطعات سرد شده و آبگرمکن به‌طور کامل قطع است.

 

 • بستن شیر آب

در ادامه برای جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه بایستی تمامی شیرهای آبی که به آبگرمکن متصل هستند را ببندید. در این مرحله باید از جریان آب ورودی و خروجی جلوگیری کنید. برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از خیس شدن بهتر است بعد از بستن آب، تمامی شیرهای آب گرم و سرد را باز کنید تا آب گرم مانده در لوله خارج شود.

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

 

 • جدا کردن قطعات آبگرمکن

در این مرحله از رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بایستی قطعات آن را باز کنید تا بتوانید جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه را انجام دهید:

 • دسته پلاستیکی تغییر دمای آبگرم کن را باز کنید.
 • مهره‌های لوله‌های آب سرد و گرم را باز کنید.
 • مهره سرشیلنگ گاز متصل به رگوالتور گاز آبگرمکن را باز کنید.
 • دودکش را از آبگرمکن جدا کنید.
 • آبگرمکن را از پایین به سمت بالا فشار دهید و پس از جداسازی آن از پیچ‌ها، به سمت خودتان بکشید و از دیوار جدا کنید.
 • رگلاتور را نیز جدا کنید.

 

کاردون جهت تعمیرات و سرویس آبگرمکن دیواری بهترین تعمیرکار خود را در سریع‌ترین زمان برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و… اعزام می‌کند. در صورت لزوم با ما تماس بگیرید.

 

نکته مهم: برای راحتی کار بهتر است آبگرمکن را از دیوار جدا کرده و سایر جداسازی‌ها و البته رسوب گیری را درصورت امکان خارج از منزل و در محیط دیگری انجام دهید.

 

 • متصل کردن لوله به هر یک از سه لوله

در این مرحله از آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری بایستی به هر یک از شیرهای آبگرمکن یک لوله مخصوص اینکار یا شلنگ وصل کنید؛ بهتر است این شلنگ‌ها از نوع شلنگ گاز و البته بلند باشند. برای این کار از دفترچه راهنما استفاده کنید. برای نتیجه بهتر است از یک sump pump یا پمپ لجن کشی نیز کمک بگیرید.

 

 • شیر آب را باز کنید

در ادامه برای جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه باید شیر آب را باز کنید تا آب به درون هر یک از لوله‌های آب گرم و سرد وارد شود و تمامی رسوبات جمع شده را جابه‌جا کند. برای این کار لوله و یا شلنگ را به طول یک متر و به صورت عمود نگه دارید تا آب با فشار بیشتری وارد، و رسوب زدایی آبگرمکن دیواری موثرتر انجام شود.

 

 • استفاده از مواد تمیز کننده برای جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

برای رسوب گیری آبگرمکن دیواری از سرکه سفید یا جوهرنمک رقیق ۲۰% استفاده و آن را وارد لوله‌های آب گرم و سرد آبگرمکن کنید تا رسوبات را شکسته و خارج کند. این عمل را چند بار تکرار کنید تا رسوبات کاملا جدا و از لوله‌ها خارج شوند. برای خروج کامل مواد اضافی از پمپ هوا کمک بگیرید. در ضمن در طول رسوب گیری آبگرمکن از ماسک، لباس کار، دستکش و عینک استفاده کنید.

 

 • بستن قطعات در پایان رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

حال بعد از اتمام مراحل آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری و خشک شدن لوله‌ها، تمام قطعاتی که جدا کردید را در جای خود تعبیه کنید.


اگر سرویس آبگرمکن دیواری به‌طور مرتب و یا برای مدتی طولانی انجام نشده باشد، جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه با فشار آب ممکن است چندان موثر واقع نشود. در این شرایط جرم گیری باید با اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری انجام شود. در این شرایط و نیاز به اسیدشویی بهتر است به فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بوتان، آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری و… بسنده نکنید و با یک نعمیرکار با تجربه تماس بگیرید.

4/5 - (8 امتیاز)

مطالب پربازدید آبگرمکن

همچنین ببینید

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان

تعمیرات پکیج بوتان اصفهان را به دست حرفه ای ها بسپارید تعمیرات پکیج بوتان اصفهان …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما