خانه / تخلیه چاه / حفر چاه

حفر چاه

اینجا همونجایی هست که دنبالش هستی !پس برای حفر چاه با کاردون تماس بگیر 

حفر چاه

حفر چاه

حفر چاه  لوله بازکنی حفر چاه ارت حفر چاه پمپ آب حفر چاه لوله بازکنی تهران حفر چاه تخلیه چاه تهران حفر چاه چاه ارت حفر چاه لوله بازکن حفر چاه لوله بازکنی غرب تهران حفر چاه لوله بازکنی تهران  حفر چاه فاضلاب حفر چاه تشخیص ترکیدگی لوله حفر چاه با دستگاه حفر چاه دستگاه حفاری چاه حفر چاه عمیق حفر چاه حفر چاه آب لوله بازکنی حفر چاه فنر لوله بازکنی حفر چاه مناطق ممنوعه حفر چاه حفر چاه  حفر چاه آب دستی حفر چاه  مخزن آب حفر چاه  حفر چاه ارت حفر چاه حفر چاه دستی حفر چاه حفر چاه فاضلاب حفر چاه  حفر چاه عمیق حفر چاه حفر غیر مجاز چاه حفر چاه حفاری چاه آب با دستگاه روتاری حفر چاه دستگاه حفاری چاه آب برقی حفر چاه حفر چاه آب با دستگاه  حفر چاه اجرای چاه ارت حفر چاه مقنی حفر چاه حفر چاه مغنی حفر چاه  لوله بازکنی سعادت آباد حفر چاه لوله بازکنی صادقیه حفر چاه لوله بازکنی پاسداران حفر چاه دستگاه حفاری چاه آب حفر چاه حفاری چاه فاضلاب حفر چاه لوله بازکنی زعفرانیه حفر چاه لوله بازکنی در غرب تهران حفر چاه  حفاری چاه آب دستی  حفر چاه قیمت دستگاه حفاری چاه آب حفر چاه لوله بازکنی پیروزی حفر چاه هزینه حفر آب کشاورزی حفر چاه  لوله بازکنی رسالت  حفر چاه هزینه حفر چاه عمیق حفر چاه  قیمت هر متر حفر حفر چاه حفرچاه قیمت حفر چاه هزینه حفر چاه دستی حفر چاه هزینه حفر چاه عمیق حفر چاه روش های حفاری چاه آب حفر چاه حفاری چاه آب کشاورزی حفر چاه قیمت تخلیه چاه هزینه حفر چاه

 

از جمله خدمات شرکت خدماتی کاردون ؛ حفر چاه می باشد که با استفاده از مجهزترین دستگاه ها و کادر مجرب اقدام به حفر انواع چاه ها از جمله ، چاه جذبی ، حفر چاه آب ، حفر چاه ارت  و .. می کند می کند همچنین اگر به تخلیه چاه ، باز کردن گرفتگی چاه فاضلاب و ..دارید با ما در ارتباط باشید  .

 چاه ها کاربرد های زیادی دارند و بسته به  نیاز ساختمان چاه مخصوصی حفر میشود . چاه فاضلاب  ،  چاه های آبی  و چاه ارت که برای چاه ارت برای دفع صاعقه ، رایجترین نوع چاه ها هستند . هماطور که میدانید چاه فاضلاب از جمله ملزومات تاسیسات یک ساختمان محسوب می شود. چاه فاضلاب  محلی برای دفع فاضلاب ساختمان ها است که حتما  باید متناسب با نوع ساختمان حفر شود . یکی از مهمترین مواردی که باید برای حفر چاه فاضلاب  در نظر داشت میزان عمق چاه فاضلاب است  که باید گفت میزان عمق چاه تاثیر زیادی در پرشدن چاه دارد. و عوامل مهم دیگری که اهمیت زیادی دارد  نوع چاه  است که ممکن است چاه جذبی ،  سپتیک  باشد و همچنین  روش های حفر چاه  از قبیل حفر چاه دستی ، حفر چاه با دستگاه  است .  اهمیت حفر چاه  فاضلاب آنقدر بالا است که باید حتما توسط یک سرویسکار با تجربه صورت گیرد . و فردی که میخواهد عمل حفر چاه را انجام دهد حتما باید به یکسری نکات توجه داشته باشد و دقت لازم را به خرج دهد و زمین و خاک مناسب را تشخیص دهد  تا چاه به هیچ نوع مشکلی برنخورد .چون در غیر این صورت مشکلات رایجی به وجود می آید .

 

 

حفر چاه

مشکلات رایج  در اثر متخصص نبودن سرویسکار برای حفاری چاه فاضلاب

 

اگر سرویسکار عمق چاه که باید زیاد در نظر گرفت  را کم در نظر بگیرد، پس از مدتی چاه پر می شود و اگر عمق آن را زیاد در نظر بگیرد،  مالک ساختمان باید هزینه اضافی پرداخت کند  و اگر هنگام حفر چاه  انباری مناسب برای چاه تعبیه نشود،  آنگاه شاهد آن خواهید بود که پس از مدتی چاه پر شده است و از لوله های ساختمان فاضلاب خارج شده اند. و مشکل رایج دیگر این است که اگر فاصله چاه جدید با چاه های قدیمی کم باشد ، امکان نفوذ چاه ها به یکدیگر، و سپس  تخریب دیواره همدیگر وجود خواهد داشت که در این صورت امکان دارد چاه ریزش کند . اگر میخواهید با اطمینان خاطر و با مجهزترین دستگاه ها اقدام به حفر چاه کنید کاردون در ارتباط باشید .

  

انواع چاه فاضلاب

چاه فاضلاب به دو نوع جذبی و سپتیک تقسیم می شود . چاه فاضلاب جذبی چاهی است که فاضلاب درون آن به دروم خود زمین نفوذ می کنند و در آخر جذب زمین می شوند. نوع دوم چاه سپتیک می باشد که در واقع  چاهی است که فاضلاب را جذب نمی کند و تمام فضولات را  درون خود نگه می دارد . قابل ذکر است که لازم است  چاه سپتیک را باید پس از مدتی خالی کرد .

 

انواع حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب دستی  توسط انسان و به وسیله دست  و با نیروی انسانی صورت میگیرد . به دلیل اینکه چاه فاضلاب  هایی که به روش دستی حفر می شوند عمق زیادی ندارد  و باید در انتهای آن مخزنی یا انباره حفر شود که این کار با دستگاه امکان پذیر نیست . مغنی حفر چاه  یا همان حفارهای چاه فاضلاب پس از حفر چاه در انتهای آن گودالی ایجاد می کنند که به آن انباره چاه گفته می شود.

روش دوم استفاده از دستگاه حفاری چاه ،  در مواقعی که عمق چاه زیاد است کاربرد دارد . برای حفاری چاه تا عمق 30 و 40 و 50 و 60 متری برای ساختمان هایی  با  چاه هایی عمیق  ،  باغ های شخصی ،  ویلا ها و … از دستگاه حفاری چاه استفاده می شود .

 اصول ایمنی در حفر چاه

برای حفر چاه باید یکسری  اصول ایمنی رعایت شود . چاه های فاضلاب باید بر مبنای معیار و  اصول خود حفر شوند که اگر استاندارد های ساخت چاه فاضلاب و قوانین حفاری حفر در نظر گرفته نشود  پیامد های جبران ناپذیری را در پی خواهند داشت که  سبب ریزش و تخریب چاه  می شود .

 

حفر چاه

مهمترین نکات و اصول ایمنی برای حفر چاه :

 • دهانه چاه بیشتر از ۵۰ سانتی متر نباید باشد.
 • رعايت فاصله مناسب با ديوارهاي جانبي و ستون هاي موجود بنا  که باید حداقل 3 متر باشد .
 • رعايت  مقدار فاصله استاندارد با باغچه و محل هايي که آبريزي در آن زياد مي باشد .
 • رعايت فاصله استاندارد از لوله کشي هاي آب سرد و گرم
 • تا حد امکان محل حفر چاه داراي خاک دست ريز نباشد.
 • حفر چاه باید در جایی كه رفت و آمد كمتر در آنجا انجام شود. همانند زیر پله‌ها، حیاط خلوتها و غیره (اگر  مجبور شدید که چاه را در محل های پر رفت و آمد همانند راهروها یا كف آشپزخانه حفره کنید، باید پس از طوقه‌چینی روی آن را بوسیله یك دال بتنی بپوشانید .)
 • جلوگیری  از لوله‌كشی فاضلاب به صورت افقی  چون خطر مسدود شدن لوله‌های افقی بیشتر می کند
 • محل دقیق حفر چاه قبل از حفر چاه باید  با مختصات چاه های اطراف  بررسی  کرد  . باید در نظر داشت  که تا شعاع سه متری چاه ، چاهی دیگری حفر نشده باشد .
 • رعایت فاصله چاه فاضلاب و چاه آب  به اندازه كافی ( در حدود 30 متر )

 دلایل حفر چاه فاضلاب

 • کافی نبودن یک چاه برای ساختمان و نیاز به حفر چاه دیگر
 • از بین رفتن و کاهش یافتن  کارایی  و عملکرد چاه قدیمی ساختمان
 • عدم توانایی در جذب آب ورودی و پر شدن  چاه
 • حفر چاه جدید به دلیل احداث ساختمان جدید
 • احتمال وجود خطر ریزش چاه کهنه ، که باید چاه کهنه کاملا پر شود و چاه جدیدی در قسمت دیگری حفر شود.
2.8/5 - (6 امتیاز)

همچنین ببینید

تخلیه چاه شیراز

تخلیه چاه شیراز

 اینجا همونجایی هست که دنبالش هستی!پس دیگه رفع گرفتگی چاه فاضلاب رو بسپار دست کاردون …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما