خانه / ساختمان / برقکاری ساختمان

برقکاری ساختمان

ساختمان احتیاج به برقکاری داره ؟ پس با کاردون تماس بگیر.

برق ساختمان برق کشی سیم کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی برقکار برق کشی سیم کشی برق کشی اصول سیم کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی سیم کشی برق ساختمان برق کشی برق کشی برق کشی نحوه لوله گذاری برق ساختمان برق کشی نقشه برق ساختمان برق کشی سیم کشی اعلام حریق برق کشی سیم کشی کولی برق کشی نقشه سیم کشی آیفون تصویری برق کشی سیم کشی آیفون تصویری برق کشی مراحل سیم کشی ساختمان برق کشی لوازم برقی ساختمان برق کشی تاسیسات برقی ساختمان برق کشی نحوه برق کشی ساختمان برق کشی برقکاری ساختمان برق کشی برقکاری در تهران برق کشی برقکاری حرفه ای برق کشی برقکاری در شیراز برق کشی برقکاری آپارتمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی برق کشی برق کشی برق کشی هوشمند ساختمان برق کشی نصب لوستر برق کشی نصب لوستر سقفی برق کشی نصاب لوستر برق کشی سیم کشی لوستر برق کشی نصب آیفون تصویری برق کشی در بازکن تصویری برق کشی هزینه نصب آیفون تصویری برق کشی برقکاری ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی آموزش برق کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی سیم کشی ساختمان  سیم کشی کولی برق کشی نقشه سیم کشی آیفون تصویری برق کشی سیم کشی آیفون تصویری برق کشی مراحل سیم کشی ساختمان برق کشی لوازم برقی ساختمان برق کشی تاسیسات برقی ساختمان برق کشی نحوه برق کشی ساختمان برق کشی برقکاری ساختمان برق کشی برقکاری در تهران برق کشی برقکاری حرفه ای سیم کشی برق ساختمان

برق کشی ساختمان دارای مراحل متعددی می باشد که هر مرحله طی زمان خاصی انجام می شود این به این معنی است که همه ی مراحل را نمی توان در یک زمان و پشت سرهم انجام داد زیرا شرایط باید برای ادامه کار شما فراهم شود. برق کاری ساختمان باید طبق اصول و توسط برقکار ماهر صورت گیرد . در ضمن قبل از شروع کار حتما باید نکات ایمنی رعایت شود .

برق کشی

مراحل برق کشی به صورت زیر است:

نقشه:

قبل از هرکاری برای سیم کشی یک ساختمان نیاز به نقشه یا طرح کلی از ساختمان داریم که این نقشه می تواند از سوی شما یا مهندس برق مربوطه ارائه شود. این موضوع باعث سرعت بخشیدن و ظرافت کار می شود.

اندازه و خط تراز:

پس از تعیین نقشه باید برای کلیدها و پریزها جهت آماده کردن کنده کاری خط طراز کشیده شود. طبق استاندارهای برق ساختمان فاصله ی کلیدها و پریزها از کف را اندازه گیری کرده و به وسیله سنگ طرا یا لیزر دو سر هر دیوار را نشانه گذاری می کنیم پس به وسیله ریسمان رگ یک خط سراسری می کشیم. به این ترتیب اندازه ها دقیق و کلید ها و پریزها هرکدام در سطحی کاملا استاندارد روی دیوار قرار می گیرند.

کنده کاری:

هنگامی که نقشه و طرح کلی شما آماده و خط تراز اجرا شد باید مکان هایی که می خواهیم لوله ها و قوطی های برق را جا دهیم کنده شوند. این کار به روش سنتی با استفاده از تیشه های برقکاری و چکش و قلم انجام می گرفت ولی اکنون با پیشرفت صنعت دستگاه های پیشرفته ایی برای این کار تولید شده اند. که عبارتند از:

الف- شیار زن: این دستگاه بسیار کار آمد می تواند در کندن جای لوله ها و قوطی ها بسیار با دقت عمل کرده و تنها مکان مورد نیاز برای جا دادن آنها را بکند.  نمونه های تک تیغ و دو تیغ این دستگاه ها در بازار موجود می باشند که نمونه دو تیغ آنها قابل تنظیم بوده و شما می توانید یک اندازه خاص برای برش روی دیوار را به دستگاه بدهید.

ب- بتن کن یا هیلتی: این دستگاه یک چکش برقی قوی است که می تواند بتن و آجر را به راحتی بکند و برای مواردی که نیاز به کندن بتن و آجر داریم می توانیم ار آن بهره ببریم. نمونه های مختلفی نیز از این دستگاه در بازار موجود می باشد.

قوطی گذاری:

در این مرحله باید قوطی های برق که مخصوص نصب کلید و پریز در آینده می باشند روی دیوار نصب شوند. طبق نقشه و یا ایده کلی خودتان مکان هایی را که برای نصب کلیدها و پریزها و جعبه فیوز روی دیوار در نظر گرفته ایم قوطی گذاری کرده و محکم می کنیم. این محکم کردن می تواند بوسیله گچ انجام شود. در انجام اینکار باید دقت شود که قوطی ها با دیوار در یک سطح قرار داده شوند.

لوله گذاری:

لوله های برق معبر سیم های برق , تلفن و آنتن به مکان های مختلف ساختمان می باشند و پس از قوطی گذاری باید لوله های برق در جای خود محکم شوند. تعداد و روش لوله گذاری به نقشه اصلی بستگی دارد. انواع مختلفی از لوله های برق موجود می باشند که می توان به لوله های فلزی, گالوانیزه و همچنین فراگیرترین آنها یعنی لوله های P.V.C  اشاره کرد. لوله های برق طبق استانداردهای برق ساختما برای ارتباط با نقاط مختلف از کف ساختمان عبور می کنند و همچنین از لوله های خرطومی نیز در برخی جاها جهت لوله کشی هایی با مسیر کوتاه استفاده می شود. هنگامی که بخواهیم لوله ای را به یک مسیر عمودی امتداد دهیم از زانو های 90 یا 45 درجه استفاده می کنیم.

سیم کشی:برق کشی ساختمان

یک از مهمترین قسمت های برق ساختمان سیم کشی می باشد. در این مرحله سیم کشی کامل یک واحد مسکونی انجام می شود و سیم های برق و تلفن و آنتن و غیره از لوله های مختلف عبور داده و به قوطی های مشخص شده امتداد می دهیم. عبور سیم های برق از لوله ها امکان پذیر نمی باشد مگر اینکه از یک وسیله مخصوص به نام فنر سیم کشی استفاده شود و به این شکل عمل می شود که ابتدا فنر را از لوله ها عبور داده سپس سیم ها را به انتهای فنر وصل کرده و سر دیگر فنر را می کشیم. نمونه های فلزی و نوع مرغوب پلاستیکی فنرها در بازار موجود می باشد.

سیم بندی:

پس از سیم کشی باید سیم ها را تقسیم بندی کرد و به هر کلید و یا پریز برق رساند و سیم های روشنایی ها را در قوطی مربوطه قرار داد که به این مرحله سیم بندی می گویند. سیم بندی ها بسیار مهم می باشند زیرا اگر در این مرحله اشتباهی صورت گیرد باعث اتصالی و اشکال در سیستم خواهد شد.

نصب:

مرحله نهایی سیم کشی برق ساختمان نصب می باشد. در این مرحله کلیدها , پریزها , سرپیچ ها, آیفون و فیوزها نصب و برای برق دادن به واحد مسکونی اماده می شوند. در این مرحله باید سعی شود تمامی نصبیات با دقت و ظرافت نصب شوند زیرا این کار در تائید مهارت و سلیقه کار شما نزد مشتری بسیار موثر خواهد بود. در این مرحله برای نصب حبایی ها , چراغ های دیواری , فن ها , آیفون باید از دریل استفاده شود.

 

پس در صورت نیاز به برق کشی و سیم کشی ساختمان

خود  با ما تماس بگیرید

برق کشی

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

سیم کشی آیفون صوتی

آیا به دنبال مراحل نصب سیم کشی آیفون صوتی هستید ارائه خدمات عالی سیم کشی …

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما