خانه / باغبانی / باغبانی

باغبانی

باغبانی

باغبانی

باغبانی بامبو باغبانی قارچ باغبانی گل های آپارتمانی باغبانی کشاورزی باغبانی گلخانه باغبانی چمن باغبانی گیاهان آپارتمانی باغبانی گیاه باغبانی گل و گیاه باغبانی گل آپارتمانی باغبانی گلخانه خانگی باغبانی گل های زینتی باغبانی پرورش گل باغبانی هرس درختان باغبانی هرس کردن درختان باغبانی سمپاشی منازل باغبانی سم پاشی درختان باغبانی شرکت سمپاشی درختان باغبانی شرکت های سم پاشی باغبانی شرکت سمپاشی باغبانی سم پاشی باغبانی سمپاشی باغبانی ریشه کنی ساس باغبانی سمپاشی ساس باغبانی سمپاشی سوسک باغبانی خدمات گل و باغپه باغبانی خدمات باغچه باغبانی آبیاری قطره ای باغبانی خدمات باغبانی و گلکاری تهران باغبانی طراحی و اجرای باغچه باغبانی نحوه آبیاری قطره ای باغبانی آبیاری قطره ای گلدان باغبانی لوله آبیاری قطره ای باغبانی باغبانی سبز باغبانی باغبانی در منزل باغبانی اصول باغبانی+ pdfباغبانی باغبانی عمومی باغبانی باغبانی مدرن باغبانی باغبانی pdf آموزش باغبانی باغبانی قییچی باغبانی باغبانی لوازم باغبانی باغبانی مخزن آب باغبانی ساخت گلخانه باغبانی خط تولید باغبانی آبیاری بارانی باغبانی دستگاه تولید باغبانی طراحی باغچه خانگی باغبانی آبیاری زیر سطحی باغبانی تجهیزات+آبیاری قطره ای باغبانی آبیاری قطره ای درختان باغبانی آبیاری قطره ای درختان میوه باغبانی سیستم آبیاری قطره ای باغبانی آبیاری قطره ای باغ باغبانی آبیاری قطره ای خانگی باغبانی نوار آبیاری باغبانی آبیاری نواری باغبانی لوازم آبیاری باغبانی شغل باغبانی باغبانی باغبانی چیست باغبانی باغبانی گردو باغبانی باغبانی انگور باغبانی خدمات باغبانی

 

 باغبانی شامل دانش میوه‌شناسی ، سبزی‌شناسی ، گل‌شناسی ، فضای سبز (Landscape engineering )پارک‌ها و بوستان‌ها و محیط زیست ، کاشت وپروش گیاهان زینتی ، گیاهان  و همچنین استفاده از محصولات باغبانی در صنایع غذایی است. که باید گفت که  با پیشرفت شهرنشینی توجه به کاشت گیاهان زینتی در شهرهای بزرگ  هم به عنوان زیبایی و هم به عنوان پاکیزگی محیط امری ضروری است . باغبانی فعالیتی لذت بخش است که به روح آدمی جان می بخشد  ، در واقع باغبانی هم هنر است هم علم بزرگی است که بسیار شیرین است .

در واقع باغبانی و درخت کاری از جمله کارهایی هست که علاوه بر زیباسازی محیط، باعث تغییر در روحیه و نشاط و شادی افراد می شود. اما باید توجه کرد که اجرای فضای سبز و عملیات باغبانی کاری کاملا تخصصی است و آن را باید به کاردان سپرد.

باغبانی

عملیات باغبانی :

  • تهیه و کاشت انواع نهال های جدید و گل های زینتی
  • هرس درختان و باغات میوه
  • سمپاشی درختان و باغ و باغچه ها
  • پاکنی یا بیل زنی درختان
  • کود دهی و چمن زنی


هرس کردن

عملیات هرس عبارت است از قطع کامل یا جزئی شاخه ، ریشه ، پوست ، برگ و یا گل، علف و میوه به منظور بالا بردن سرعت رشد  و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه می باشد . هرس یکی از مهمترین عملیات  باغبانی می باشد که از حدود سه هزار سال قبل شناخته شده و مورد استفاده قرار می گرفته است.

هرس کردن علفهای هرز یکی از تاثیر گذارترین  عملیات ها است که به دوصورت کمی وکیفی به محصول خسارت وارد می کنند: خسارت کیفی آن باعث کاهش کیفیت و ارزش غذایی ویا مسمومیت محصول می شود وخسارت کمی باعث کاهش مقدار تولید در واحد سطح می گردد. علفهای هرز به دوصورت کمی وکیفی به محصول خسارت وارد می کنند: خسارت کیفی آن باعث کاهش کیفیت و ارزش غذایی ویا مسمومیت محصول می شود وخسارت کمی باعث کاهش مقدار تولید در واحد سطح می گردد.

روش های کود دهیباغبانی

 پخش سطحی: در این روش کود تقویتی قبل از کاشت گیاه بوسیله ی دست یا ماشین به طور یکنواخت در تمام سطح مورد نظر پخش می شود. بسیاری از مواقع پس از پخش سطحی، کود کشاورزی با شخم یا دیسک سطحی با خاک مخلوط می شود. این روش کوددهی برای عناصر یا کودهای کشاورزی محلول در آب مثل کودهای نیتروژن به کار گرفته می شود. البته در خاک های قلیایی بویژه در هوای گرم، احتمال هدر روی آمونیاک وجود دارد.

روش نواری یا خطی

این روش کوددهی معمولا در زراعت هایی که به شکل نواری انجام شده باشد، استفاده می شود. در این روش کود کشاورزی شیمیایی، به شکل نوار در یک طرف یا دو طرف ردیف بذور به فاصله ی دو تا پنج سانتی متر کنار و دو تا پنج سانتی متر عمیق تر از بذر قرار داده می شود.

در روش نواری تثبیت کودهایی نظیر کود پتاس، کودهای فسفاته، پتاسیم دار و کودهای عناصر کم مصرف کاتیونی بویژه در خاک-های ریزبافت کاهش می یابد.

تغذیه برگی

در این روش عناصر مورد نیاز گیاه به سرعت و باکارایی نسبتا بالایی در اختیار گیاه قرار می گیرد. کاهش مصرف کود شیمیایی و پیامدهای زیست محیطی ناشی از آن نظیر آلودگی آبهای زیرزمینی و تخریب ساختمان خاک از ویژگی های این روش کوددهی است.

کود آبیاری

کودآبیاری عبارت است از افزودن کود کشاورزی به آب آبیاری برای تامین همزمان آب و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه. این روش در مناطق خشک و نیمه خشک دنیا بویژه در جاهایی که سیستم های آبیاری قطره ای وجود دارد متداول است. این روش معمولا برای تامین نیتروژن بکار گرفته می شود. فسفر، پتاسیم، گوگرد، روی و آهن نیز به صورت کودآبیاری مصرف می شوند.

تزریق به داخل تنه ی درخت

روش تزریق عناصر غذایی به تنه ی درخت در قدیم رایج بوده است، بطوریکه سوراخی داخل تنه ی درخت ایجاد شده، یک لوله داخل آن قرار داده می شد. ترکیبات غذایی درون لوله به تدریج جذب گیاه می شد.

 

روش های خلاقانه برای تزیین باغچه

بعد قبل
    
   
  

 

بعد قبل

امور باغبانی خود را به  شرکت ما  بسپارید تا با نیروی با تجربه و متخصص ، کاشت درخت میوه ، هرس کردن ، سمپاشی و کوددهی انواع درختان را با نازلترین قیمت برای شما انجام دهیم.

09396393929اولیایی

باغبانی

باغبانی
5 امتیاز از 1 رای
برای تماس فوری دکمه رو لمس کن